Zavřít reklamu

Není to tak dlouho, co jsme vám přinesli zprávy o kapacitách baterie u chystané řady Note 20. Předchozí úniky naznačovaly, že se u modelu Galaxy Note 20+ dočkáme 4500mAh baterie a u menšího z obou telefonů – Galaxy Note 20, článku s kapacitou 4000mAh. Nyní se však na povrch dostala nová informace, která nás příjemně překvapí, týká se verze Galaxy Note 20.

Serveru SamMobile se, po důkladném prohledání databáze certifikační společnosti 3C Mark, podařilo zjistit, že menší model z ještě nepředstavené série Note 20 obdrží baterii s kapacitou 4170mAh. V certifikátech 3C Mark je vsak vždy uváděna tzv. jmenovitá kapacita, tedy minimální. Výrobci zařízení však běžně uvádějí typickou kapacitu článků, což je průměrná hodnota daného typu baterie s ohledem na odchylky. O tom, jaká bude typická kapacita baterie Galaxy Note 20 už máme konkrétní představu a to díky baterii Galaxy Note 10+, její minimální kapacita je totiž právě 4170mAh, na svém webu pak Samsung deklaruje typickou hodnotu ve výši 4300mAh.

Rozdíl v bateriích Galaxy Note 20 a Note 20+ je tedy pouhých 200mAh, očekávat bychom tak měli velmi podobnou výdrž. Otázkou však zůstává, jak na tom budou obě zařízení v porovnání se současnou řadou Note. Je totiž nutné brát v potaz, že ač se kapacita baterií zvýšila, měly by oba nadcházející zástupci série Note disponovat displeji s obnovovací frekvencí 120Hz, ta je energeticky více náročná. Nezbývá nám než si počkat, zda se díky optimalizaci softwaru a o 20% úspornějšímu čipu Exynos 992 reálná výdrž skutečně zvýší.

Galaxy Note 20 a 20+ by Samsung měl odhalit na výjimečné události Galaxy Unpacked letos v srpnu po boku Galaxy Fold 2 nebo Galaxy Tab S7 (S20).

Související články

Dnes nejčtenější

.