Zavřít reklamu

Informace ohledně vývoje 5nm čipsetu Exynos se objevují už několik let. Nyní přichází z Jižní Koreje zprávy o zahájení masové produkce těchto čipsetů. Server ZDNet tvrdí, že se bude jednat o Exynos 992 a pravděpodobně jej uvidíme už u telefonů Galaxy Note 20, které se mají představit v srpnu tohoto roku.

Čipsety vyrobené 5nm technologií mají být až o 20 procent úspornější než současně používaný Exynos 990. To se určitě hodí v době prvních 5G modemů, kterou ještě nejsou tak vyladěné jako 4G modemy a jsou tudíž energeticky náročnější. Co se týče přímo čipsetu Exynos 992, tak má využívat CPU Cortex-A78 a GPU Mali-G78, které je až o 25 procent výkonnější než Mali-G77 v čipsetu Exynos 990. ARM už dříve potvrdil, že Cortex-A78 se bude používat v čipsetech s 5nm výrobním procesem.

Na internetu se rovněž začínají objevovat spekulace, že Samsung použije čipset Exynos 992 pouze v Galaxy Note 20, které se budou prodávat v Jižní Koreji a ve zbytku světa se má využít čipset Snapdragon 865. Podobná tvrzení už jsme nicméně mohli v uplynulých letech vidět u několika Galaxy telefonů a nikdy se nepotvrdila. Snapdragon verze byla vždy dostupná v USA a několika dalších zemích. Většina světa se vždy musela spokojit s Exynos verzí. Byli bychom hodně překvapení, kdyby tomu bylo u Galaxy Note 20 jinak.

Související články

Dnes nejčtenější

.