Zavřít reklamu

První čtvrtletí letošního roku je za námi a tak pojďme společně zjistit, jak jsou na tom s oblíbeností smartphony jihokorejského technologického giganta. Odpověď na tuto otázku nám poskytuje zahraniční server The Elec, který zveřejnil výsledky průzkumu společnosti Omdia.

Už při představení současných vlakových lodí řady Galaxy S bylo pravděpodobné, že se prodejním hitem nestanou a to se nyní také potvrdilo. Samsung za první čtvrtletí odeslal o 32,6% méně telefonů řady S20, než modelů Galaxy S10 za stejné období minulého roku. Konkrétně společnost distrubuovala dohromady 8,2 miliónů modelů Galaxy S20 a S20 Ultra a 3,5 milionů kusů varianty Galaxy S20+.

Jediným modelem ze série Galaxy S20, který se do desetimístné tabulky průzkumu dostal, je Galaxy S20 Ultra. Ten obsadil její deváté místo, překonaly jej však jiné smartphony z dílny Samsungu. Konkrétně modely Galaxy A51 střední třídy a Galaxy A10s z nižší třídy smartphonů.  Samsung dodal 6,8 miliónů kusů zařízení Galaxy A51 a díky tomu se tento smartphone umístil na druhé příčce žebříčku. Na sedmé místo umístilo 3,8 miliónů distribuovaných telefonů model Galaxy A10s. Co se týče objednávek, tabulku vede iPhone 11 společnosti Apple.

Je nutno podotknout, že oba výše zmíněné telefony nižší třídy mají celý jeden kvartál, oproti řadě Galaxy S, náskok, ta totiž šla do prodeje až letos v březnu. Čísla samozřejmě ovlivnila také probíhající pandemie onemocnění COVID19.

Série Galaxy S20 sice v počtu dodaných kusů netriumfovala, ale jedno prvenství jí patří. Model Galaxy S20+ 5G byl v prvním čtvrtletí nejprodávanějším smartphonem podporujícím 5G sítě.

Zdroj: SamMobile, The Elec

Dnes nejčtenější

.