Zavřít reklamu

Zdá se, že představení ohebného telefonu Galaxy Fold 2 už nic neohrozí. Očekávanou novinku bychom měli vidět v srpnu společně s oznámením Galaxy Note 20. Zdroje z Jižní Koreje tvrdí, že Samsung v těchto dnech zadal výrobu telefonu, a to včetně speciálního ohebného skla s názvem Ultra Thin Glass (UTG). Galaxy Fold 2 by tak měl mít odolnější ochranu displeje než první generace ohebného telefonu, která má „pouze“ tenký plast.

Zároveň se ve spojení s Galaxy Fold 2 mluví neustále o nižší ceně. Nedá se však očekávat výrazné snížení, spekuluje se o částce 100 dolarů. Novinka by se tak mohla prodávat za 1 880 dolarů, což je v přepočtu více než 45 tisíc Kč. Technologie a výroba ohebných telefonů se však každým rokem vylepšuje a očekává se, že další generace bude ještě levnější.

Zajímavé jsou také informace o počtu vyrobených kusů. Zatímco první generace Galaxy Fold měla vyjít v nákladu 500 tisíc kusů, tak u druhé generace Samsung plánuje tohle číslo navýšit až šestkrát. Jinými slovy to znamená, že korejská společnost očekává mnohem větší zájem ze strany uživatelů a už se neplánují soustředit pouze na technologické nadšence, kteří si rádi připlatí za novinky. Samsungu navíc do karet hraje i embargo společnosti Huawei, kvůli kterému pravděpodobně neuvidíme masovější rozšíření ohebného telefonu Huawei Mate Xs. Kompletního představení nového ohebného telefonu od Samsungu bychom se měli dočkat již v srpnu. O přesném datu vás budeme určitě informovat.

Související články

Dnes nejčtenější

.