Zavřít reklamu

Před představením každé nové vlajkové lodi Samsungu všichni fanoušci netrpělivě čekají, jaké nové funkce telefon dostane, ale i jaké změny se odehrají v oblasti hardwaru. Nejeden uživatel očekává zejména nárůst kapacity baterie a logicky i zvýšení výdrže. Následující únik informací nám naznačuje, jak by na tom mohly být s baterií oficiálně ještě nepředstavené phablety Galaxy Note 20 a Galaxy Note 20+.

Ty z vás, kdo očekávají velký skok, co se týče baterie u letošního Notu 20+, budeme muset zklamat. Podle posledních informací, by se její kapacita měla zastavit na hodnotě 4500mAh, což je pouze o 200mAh více, než u baterie, kterou disponuje loňský Galaxy Note 10+. V porovnání se současným top-modelem jihokorejské společnosti Galaxy S20 Ultra na tom bude Note 20+ o celých 500mAh hůře. To je ale nutná daň za dostatek prostoru pro S-Pen. Není však třeba hned věšet hlavu. Samsung by měl současně s mírně větší baterií použít i nový, úspornější procesor Exynos 992 (alespoň v Evropě) a energeticky méně náročný zobrazovací panel. To vše by se kladně mohlo podepsat na reálné vydrži.

Pokud se zaměříme na vylepšení baterie u menšího provedení – Galaxy Note 20, zde bude skok v kapacitě o něco větší. Dočkat bychom se měli baterie o kapacitě 4000 mAh, tedy o celých 500mAh více v porovnání s Galaxy Note 10. Na první pohled by to mohlo vypadat, že větší verze nadcházejícího phabletu z dílny jihokorejské společnosti  nabídne, nelogicky, menší výdrž baterie, ale ze zkušeností víme, že při reálném používání tomu tak vůbec nemusí být.

Představení Galaxy Note 20 a Galaxy Note 20+ bychom se měli dočkat letos v létě,  pravděpodobně v srpnu, na už tradičním Unpacked eventu. Vzhledem k současné světové situaci související s onemocněním COVID19 je ale konání celé akce ohroženo. Podrobnosti si přečtěte v našem článku.

Související články

Dnes nejčtenější

.