Zavřít reklamu

Jedním z nejskloňovanějších pojmů v technologickém světě je v poslední době umělá inteligence. S trochou nadsázky bychom mohli říci, že kdo se na tomto poli neangažuje, jako by nebyl. Dobře to ví Samsung a také sociální gigant Meta, který nyní do betaverze svého globálně populárního komunikátoru WhatsApp implementoval chatbota s AI.

V září Meta oznámila, že do svých platforem zavede chaty poháněné umělou inteligencí, které jsou navrženy tak, aby uživatelům pomáhaly s jejich každodenními činnostmi poskytováním rad a návrhů. Ten, který byl nyní spatřen ve WhatsAppu, je postaven na známém jazykovém modelu Llama 2, díky kterému by měl zvládat plynulé a realistické konverzace.

AI chatbot byl objeven v nejnovější betaverzi WhatsAppu, která nese číslo 2.23.24.26. Konkrétně jej objevil na WhatsApp specializovaný web WABetaInfo. Jak vyplývá z jím zveřejněného obrázku, spustit jej lze pomocí nové zkratky v rámci karty Chaty, která se nachází hned nad ikonou chatu.

V tuto chvíli je tato funkce podle všeho dostupná pouze pro vybranou skupinu betatesterů, očekává se však, že v následujících dnech či týdnech bude zpřístupněna pro všechny uživatele aplikace.

Dnes nejčtenější

.