Zavřít reklamu

Podle šéfa WhatsAppu Willa Cathcarta platforma pracuje na zobrazování reklam svým uživatelům. Toto sdělení přichází jen několik týdnů poté, co sám popřel zprávu Financial Times, která tvrdila, že služba pro zasílání zpráv vlastněná Metou včlenění reklam plánuje.

V rozhovoru pro brazilský zpravodajský server uol se Cathcart vyjádřil, že uživatelé mezi doručenými zprávami aplikace WhatsApp reklamy a propagační akce neuvidí, přičemž si společnost nemyslí, že je takové umístění vhodným modelem, tyto se však mohou objevit například v sekci stavů a kanálů.

Meta poprvé hovořila o nasazení reklam v roce 2018. Tento záměr byl však později společností v roce 2020 redigován, pravděpodobně na základě uvědomění, že se jedná o nepopulární obchodní strategii. Dokonce i spoluzakladatel WhatsAppu Brian Acton nesouhlasil s krokem zaplnit jej reklamami. Svůj postoj po dlouhém mlčení specifikoval v rozhovoru pro Forbes v roce 2018, v němž neskrýval své zklamání.

Šéf WhatsAppu nepotvrdil, kdy se reklamy do aplikace dostanou ani jak platforma zajistí, aby se nestaly obtěžujícími. Stejně tak není jasné, jaké údaje bude platforma používat k cílení na uživatele s ohledem na end-to-end šifrování. WhatsApp poslední dobou chrlí jednu novinku za druhou. Některé jsou užitečné, jiné přejdeme bez povšimnutí, je ale evidentní, že tuto skutečně nikdo z uživatelů platformy rozhodně chtít nebude.

Dnes nejčtenější

.