Zavřít reklamu

Společnost Samsung oficiálně představila vlastními silami vyvinutý generativní model umělé inteligence – Samsung Gauss. Ukázala jej v závěrečném bloku druhého dne AI Fóra a zmínila i technologie umělé inteligence v zařízeních, které tento model využívají. 

Samsung prozradil, že se jeho generativní model umělé inteligence skládá ze Samsung Gauss Language (jazyk), Samsung Gauss Code (kód) a Samsung Gauss Image (obrázek). AI Samsungu je pojmenována po Carlu Friedrichu Gaussovi (1777 až 1855), legendárním matematikovi, který vytvořil teorii normálního rozdělení, jež je základem strojového učení a umělé inteligence.

Samsung Gauss Language 

Jedná se o generativní jazykový model, který zlepšuje efektivitu práce tím, že usnadňuje úkoly, jako je psaní e-mailů, shrnutí dokumentů a překlad obsahu. Může také zlepšit uživatelský zážitek tím, že po integraci do produktů umožní chytřejší ovládání zařízení. 

Samsung Gauss Code 

Samsung Gauss Code a kódovací asistent (code.i) jsou optimalizovány pro vlastní vývoj softwaru, aby umožnily vývojářům snadno a rychle kódovat. Kromě toho podporuje funkce, jako je popis kódu a generování testovacích případů prostřednictvím interaktivního rozhraní. 

Samsung Gauss Image 

Jde o generativní obrazový model, který dokáže snadno generovat a upravovat kreativní obrázky, včetně změn stylů a doplňků, a zároveň převádět obrázky s nízkým rozlišením na vysoké rozlišení. 

Kdy a za kolik? 

Zaměstnanci Samsungu už mají ke Gaussovi přístup, brzy se rozšíří na další produkty společnosti. Jako první jej očekáváme v řadě Galaxy S24 a to nehledě na použitý čip. Jsou zde jisté spekulace o tom, že by se mělo jednat o placenou službu. S ohledem na konkurenční boj a hlubokou integraci do systému to ale nedává příliš smysl. Brzy se o tom jistě dozvíme více.

Dnes nejčtenější

.