Zavřít reklamu

Samsung začátkem letošního roku oznámil, že spolupracuje s Googlem a Qualcommem na vývoji náhlavní soupravy pro smíšenou realitu. Ten by měl konkurovat headsetu Applu Vision Pro, představenému před několika měsíci. I když jsme se tehdy nedozvěděli, kdy by měl být XR headset korejského obra odhalen, podle nové zprávy to bude v druhé polovině příštího roku.

Jak uvedl web JoongAng, Samsung hodlá svůj headset pro smíšenou realitu představit v létě příštího roku po boku nových skládacích smartphonů Galaxy Z Fold6 a Z Flip6. Uveden do prodeje by mohl být v prosinci téhož roku.

První XR headset Samsungu údajně nese kódové označení Infinite a jeho počáteční produkce je prý omezena na 30 000 kusů. To je shodou okolností přesně tolik jako v případě jeho prvního ohebného telefonu Galaxy Fold. Zařízení bude podle všeho konkurovat headsetům pro smíšenou realitu Apple Vision Pro a Meta Quest 3.

Očekává se, že trh s XR headsety vzroste do roku 2026 na 151 miliard dolarů (asi 3,5 bilionu Kč), a tak není divu, že Samsung a další velké technologické společnosti si z tohoto lukrativního koláče chtějí ukousnout svůj díl. Technologicky nejpokročilejším XR headsetem je v současnosti zmíněný Apple Vision Pro, který začátkem příštího roku vstoupí do prodeje za 3 500 dolarů (asi 81 tisíc Kč). Oproti tomu Meta Quest 3 stojí jen 499 dolarů (zhruba 11 500 Kč). Některé neoficiální informace naznačují, že XR headset Samsungu bude stát méně než ten od Applu a více než ten od Mety.

O XR headsetu Samsungu toho jinak v tuto chvíli není moc známo. Prakticky jen to, že má používat OLED displeje od jeho divize Samsung Display a čínské společnosti BOE a běžet na blíže nespecifikovaném čipsetu Qualcommu.

Dnes nejčtenější

.