Zavřít reklamu

V poslední době se v digitálních kuloárech čím dál více hovoří o chytrém prstenu Samsungu. Jeho hlavním konkurentem bude finská společnost Oura s jejím prstenem stejného jména. Ten nyní dostává nové barevné provedení a několik nových funkcí souvisejících se stresem.

Společnost Oura oznámila, že do svého chytrého prstenu zavádí tři nové funkce, a to Daytime Stress, Reflections a Stress Resilience. Všechny jsou navrženy tak, aby uživateli pomohly zvládat denní stres.

První zmíněná funkce, tedy Daytime Stress, dokáže identifikovat spouštěče stresu nepřetržitým měřením malých změn v biometrických údajích, jako je srdeční frekvence, variabilita srdečního rytmu a teplota. Hodnoty jsou zaznamenávány každých 15 minut, aby uživatelé měli data a z nich se dozvěděli, jaké situace vnáší stres do jejich životů.

Druhá novinka Reflections je aktuálně dostupná v betaverzi pro iOS. Oura o ní říká, že je to deník s umělou inteligencí, který uživatelům umožňuje mluvit a zaznamenávat krátký záznam. K zaznamenání nálady a duševního rozpoložení uživatele bude možné použít jen gesto. Poslední funkce Stress Resilience měří vaši schopnost odolávat stresu. Konkrétně posuzuje vaši schopnost odolávat fyziologickému stresu sledováním denní stresové zátěže, denní regenerace a regenerace během spánku. Dostupná bude koncem letošního roku.

Chytrý prsten společnosti je nyní také k dispozici v nové barevné variantě, lépe řečeno povrchové úpravě s názvem Brushed Titanium (kartáčovaný titan). Doplňuje tak pět dosavadních variant Silver, Black, Stealth, Gold a Rose Gold a stojí 499 eur (asi 12 300 Kč).

Dnes nejčtenější

.