Zavřít reklamu

Samsung by měl zhruba již za dva měsíce představit novou vlajkovou řadu Galaxy S24. Nejzajímavěji se podle dostupných úniků jeví nejvyšší model, tedy S24 Ultra. Pojďme se podívat na největší vylepšení, která by měl dostat oproti současné Ultře.

Design

Z dosud uniklých renderů vyplývá, že Galaxy S24 bude mít stejně jako S23 Ultra hranatý tvar, ale že tentokrát bude disponovat zcela plochým displejem a novým designem mřížky reproduktoru, která bude mít tvar otvoru pro mince. Kromě toho by měl být jeho rám vyrobený z titanu, jako v případě iPhonů 15 Pro a Pro Max. Oproti aktuální Ultře by měl být také o něco menší (162,3 vs. 163,4 mm), o trochu širší (79 vs. 78,1 mm) a tenčí (8,7 vs. 8,9 mm). Na první pohled však bude současné nejvyšší „vlajce“ korejského obra velmi podobný.

Displej

Displej Galaxy S23 Ultra se může chlubit velmi vysokým vrcholovým jasem 1750 nitů. Jeho nástupce by jej však měl v tomto ohledu výrazně překonat. Neoficiální zprávy konkrétně hovoří o maximálním jasu 2500 nitů. Stejnou hodnotou by se měly pyšnit i modely S24 a S24+. Obrazovka by jinak měla mít opět velikost 6,8 palců, rozlišení QHD+ a 120Hz obnovovací frekvenci.

Fotoaparát

Příští Ultra by měla být opět vybavena 200MPx fotoaparátem, ten však bude podle všeho postaven na novém snímači. Tím bude údajně ISOCELL HP2SX, který by měl mít velikost  1/1,3 palců a velikost pixelů 0,6 µm. Další změnou v této oblasti by měl být nový teleobjektiv s rozlišením 50 MPx (některé úniky hovoří o rozlišení 48 MPx) a 5x optickým přiblížením (nahradit má periskopový objektiv s rozlišením 10 MPx a 10x optickým zoomem). I když nový teleobjektiv by měl nabízet poloviční optické přiblížení, díky daleko většímu rozlišení nebo již představené funkci ISOCELL Zoom Anyplace nemáme strach, že schopnosti zoomu S24 Ultra by za těmi, kterými se chlubí současná Ultra, zaostávaly.

Výkon

Galaxy S24 Ultra bude podle všeho používat nový vlajkový čipset Qualcommu Snapdragon 8 Gen 3. Podle nedávno uniklého benchmarku bude oproti předchůdci podstatně rychlejší, zejména pak v operacích využívajících více jader. V této souvislosti připomeňme, že modely S24 a S24+ by měl kromě Snapdragonu 8 Gen 3 pohánět i nový čipset z dílny Samsungu Exynos 2400 (v Evropě, a tedy i u nás, by měla být dostupná verze s druhým zmíněným čipem).

Řada Galaxy S23 bude s největší pravděpodobností představena již v lednu (řada Galaxy S23 byla uvedena na scénu letos na začátku února).

Špičkové Samsungy s bonusem až 10 000 Kč koupíte zde

Dnes nejčtenější

.