Zavřít reklamu

Včera proběhla akce Samsungu System LSI Tech Day 2023, na které společnost odhalila několik polovodičových technologií a čipů, přičemž tou nejdůležitější novinkou byl Exynos 2400. Jde o nový mobilní vlajkový čipset korejského obra, který nahrazuje Exynos 2200, jenž byl uveden na scénu začátkem minulého roku.

Samsung včera na technologické akci System LSI Tech Day 2023, která se konala v kalifornském San Jose, odhalila nový špičkový mobilní čipset Exynos 2400. Společnost se u všech svých nových polovodičových technologií a produktů silně opírá o umělou inteligenci a nově i o generativní umělou inteligenci a výjimkou není ani Exynos 2400. Nový vlajkový čip bude s největší pravděpodobností pohánět příští vlajkovou řadu Samsungu Galaxy S24, která by měla být uvedena na scénu začátkem příštího roku.

Samsung tvrdí, že Exynos 2400 nabízí o 70 % rychlejší procesorový výkon a 14,7x rychlejší zpracování AI než loňský vlajkový čipset Exynos 2200. Do nového čipsetu je integrován grafický čip Xclipse 940, který je postaven na nejnovější architektuře RDNA3 společnosti AMD a který podle Samsungu nabízí lepší herní a raytracingový výkon.

Pokud jde o schopnosti AI, společnost představila nový nástroj umělé inteligence určený pro příští smartphony (pravděpodobně řadu Galaxy S24), který dokáže pomocí Exynosu 2400 demonstrovat generativní umělou inteligenci při převodu textu na obrázek. Pro ukázku byla použita referenční deska pro měření výkonu nového čipsetu. Samsung dodal, že generativní AI chce využít napříč spektrem logických polovodičů, v oblasti konektivity a v senzorech napodobujících pět lidských smyslů.

Exynos 2400 je vybaven novým modemem, který je kompatibilní s technologiemi NB-IoT (Narrowband Internet of Things) a NTN (Non-Terrestrial Networks). To naznačuje, že řada Galaxy S24 bude disponovat obousměrnou satelitní komunikací využitelnou pro zasílání nouzových zpráv.

Samsung na akci kromě toho představil i technologii Zoom Anyplace pro své 200MPx fotočipy. O ní tvrdí, že nabízí „zcela nový zážitek ze zoomu fotoaparátu, který umožňuje mobilním uživatelům pořizovat až 4x blízké záběry pohybujících se předmětů bez jakékoli degradace obrazu“.

A konečně, Samsung odhalil čip Exynos Auto V920 pro automobilový průmysl. Jde o 10jádrový procesor, který dokáže spouštět více aplikací na několika obrazovkách v propojených autech. Obrazový senzor ISOCELL Auto 1H1 nabízí dynamický rozsah 120 Hz, zmírnění blikání LED pro lepší bezpečnost a pokročilé asistenční technologie v autonomních vozidlech.

Dnes nejčtenější

.