Zavřít reklamu

Jak jste jistě zaznamenali, Google minulý týden vydal třetí betaverzi Androidu 14. Toto vydání doprovodil prohlášením, že systém dosáhl stability platformy. To znamená, že Samsung by mohl již brzy vydat aktualizaci s betaverzí nadstavby One UI 6.0.

Android 14 Beta 3 je nyní k dispozici pro smartphony Pixel. Vzhledem k tomu, že systém dosáhl toho, čemu Google říká stabilita platformy, jsou nyní všechna vývojářská aplikační programová rozhraní a změny týkající se aplikací konečné. Výrobci tak nyní mohou začít testovat Android 14 na svých telefonech a tabletech, zatímco vývojáři mohou začít provádět nutné změny ve svých aplikacích a zavádět nové funkce, které byly s novým systémem vydány.

Podle nových úniků vydá Samsung první betaverzi One UI 6.0 v polovině července. A vzhledem k tomu, že Android 14 dosáhl stability platformy, je toto datum velmi reálné. Není však ani vyloučeno, že první bety se dočkáme až v srpnu, jak tvrdily starší neoficiální informace. V tento měsíc by totiž měla vyjít ostrá verze Androidu 14 (ostrá verze One UI 6.0 se očekává v říjnu).

Nová verze Androidu jinak přinese designový jazyk Material You+, podporu formátu Ultra HDR u fotek, prediktivní gesto zpět, vylepšenou podporu přetahování souborů a textu mezi aplikacemi, více fyzických klávesových zkratek, podrobné statistiky stavu baterie, vícesloupcové uživatelské rozhraní pro skládací smartphony a tablety či nové možnosti přizpůsobení zamykací obrazovky. Některé z těchto a dalších funkcí by měly být dostupné i na zařízeních Galaxy.

Dnes nejčtenější

.