Zavřít reklamu

Je celkem známá věc, že Android nabízí větší flexibilitu multitaskingu než iOS. Jedinou věc, kterou Android v této oblasti postrádá, je možnost přetahovat soubory mezi dvěma aplikacemi v režimu celé obrazovky. iOS 16 umožňuje přetáhnout položku z jedné celoobrazovkové aplikace a poté ji pustit do jiné celoobrazovkové aplikace pomocí systémových gest.

To se s Androidem 14 naštěstí změní. Podle nejnovějšího úniku má příští verze Androidu v rukávu nový trik pro multitasking, který by měl uživatelskou zkušenost s ním zásadně vylepšit. Redaktor kanálu Google News ve službě Telegram Nail Sadykov si funkce, která umožní přetahovat soubory či text mezi dvěma celoobrazovkovými aplikacemi, všiml v nejnovější betaverzi Androidu 14.

V Androidu 14 „to“ bude fungovat tak, že jedním prstem dlouze stisknete a podržíte text, obrázek nebo jiný soubor a poté budete pomocí druhého prstu provádět systémová navigační gesta. Budete moci nejen přecházet mezi otevřenými aplikacemi, ale také přejít na domovskou obrazovku nebo se přejetím od okraje displeje vrátit na předchozí obrazovku. Dříve Android všechna tato gesta ignoroval, v jeho příští verzi se to však změní.

Nová funkce může najít ještě větší uplatnění na zařízeních s velkou obrazovkou, jako jsou skládací telefony a tablety. Na telefonech a tabletech Samsungu bude zpřístupněna prostřednictvím aktualizace s nadstavbou One UI 6.0, postavenou na příštím Androidu, kterou by měl korejský obr vydat v posledním čtvrtletí letošního roku.

Dnes nejčtenější

.