Zavřít reklamu

Google vydal v pořadí již třetí betaverzi Androidu 14. Zde jsou hlavní novinky, které přináší.

  • Nový indikátor nabíjení: Google bude nyní na telefonech Pixel ukazovat, kdy se nabíjejí, pomocí indikátoru v pravém horním rohu, přičemž ten bude využívat „čipový“ styl, který používají i hovory. Indikátor bude také ukazovat procento nabití (to se bude zobrazovat bez ohledu na to, jestli uživatel má či nemá zapnutý stavový řádek).
  • Více barev v tematických ikonách: S novou betaverzí Androidu 14 dostávají tematické ikony více barev. Pozadí každé ikony má nyní sytější barvy. Oproti předchozím verzím však ikony mají podstatně méně kontrastu.
  • Přizpůsobitelné hodiny a zkratky na zamykací obrazovce: Toto bude možná pro mnohé nejvýznamnější funkce nové betaverze – do stránky nastavení Tapeta a styl přibyly sekce Zamykací obrazovka a Domovská obrazovka. V první sekci uvidí uživatel možnost Barva a velikost hodin. Celkem je na výběr devět stylů hodin pro zamykací obrazovku. „Barva“ uživateli umožní vybrat si něco jiného než dynamickou paletu barev s dalším nabízeným posuvníkem, zatímco „Velikost“ mu umožní zvolit si „dynamickou“ či „malou“ velikost hodin. Pod výběrem tapety je pak možnost vybrat levé a pravé Zkratky. Možnosti zahrnují „Žádná“, „Ztlumit“, „Nerušit“, „Peněženka“, „Ovládání zařízení (Doma)“, „Svítilna“, „Skener QR kódů“, „Fotoaparát“ a „Videokamera“.
  • Další funkce: Zaoblená tlačítka v náhledu snímku obrazovky, průvodce navigace gesty a více přepínačů ve stylu designového jazyka Material You.

Google by měl pro Android 14 vydat minimálně ještě jednu betaverzi. Stabilní verze s největší pravděpodobností dorazí v srpnu.

Dnes nejčtenější

.