Zavřít reklamu

Android 14 přinese na androidové telefony a tablety řadu nových funkcí. Jednou z nich je rozšířený seznam klávesových zkratek. To znamená, že pokud používáte tablet Galaxy s fyzickou klávesnicí, budete moci provádět pomocí klávesových zkratek více akcí, jakmile získáte aktualizaci s Androidem 14 a nadstavbou One UI 6.0.

Známý specialista na Android Mishaal Rahman zjistil, že Google u Androidu 14 značně rozšířil seznam nativních klávesových zkratek. Konkrétně je objevil v druhé betaverzi příštího Androidu. Některé nové klávesové zkratky budou podle něj zahrnovat přepínání vstupního jazyka (Ctrl+Mezerník), procházení posledních aplikací (Alt+Tab), přepínání hlavního panelu (Hledat+T), spouštění multitaskingu na rozdělené obrazovce (Hledat+Ctrl+šipka vpravo nebo Hledat+Ctrl+šipka vlevo) či pořízení screenshotu (Hledat+Ctrl+S).

Android 14 má nabídnout celkem 29 fyzických klávesových zkratek, což je o 16 více než v případě aktuálního Androidu. Vzhledem k tomu, že Google se v poslední době zaměřuje více na skládací smartphony a tablety, které mohou nabídnout vyšší produktivitu, přidávání fyzických klávesových zkratek dává smysl. Můžeme doufat, že uvidíme více aplikací optimalizovaných pro tablety od Googlu, Samsungu a dalších vývojářů aplikací třetích stran.

Android 14 by jinak měl dostat minimálně ještě dvě betaverze. Stabilní verzi pak Google na své telefony podle všeho vydá v srpnu. V tu dobu by měl Samsung otevřít beta program pro nadstavbu One UI 6.0, přičemž stabilní verzi začne s největší pravděpodobností vydávat na podzim.

Tablety Samsungu koupíte zde

Dnes nejčtenější

.