Zavřít reklamu

Android 14 má přijít s několika zajímavými funkcemi a jedna obzvláště zajímavá se bude týkat nahrávání obrazovky. Dříve se uživatelé při pokusu o pořízení záznamu obrazovky svého zařízení potýkali s nepříjemným problémem – nutností nahrávání zastavit,  kdykoli se objevila nechtěná notifikace. A právě to má příští Android řešit.

Z dosud vydaných předběžných verzí Androidu 14 (konkrétně ze dvou vývojářských preview a zatím dvou betaverzí) vyplývá, že systém přinese několik nových užitečných novinek. Jednou z nich bude aktualizovaná funkce nahrávání obrazovky.

V Androidu 14 budou mít uživatelé ohledně pořízení záznamu obrazovky dvě možnosti. Buď budou moci zaznamenat celou obrazovku, nebo se zaměřit na jedinou aplikaci. Pokud zvolí druhou možnost, bude během nahrávání zachycena pouze aktivně spuštěná aplikace. Minulý týden známý specialista na Android Mishaal Rahman sdílel ukázku toho, jak bude tato nová funkce nahrávání části obrazovky v Androidu 14 vypadat. Funkce uživatelům umožní nahrát jednu aplikaci, aniž by se v nahrávce objevily jakékoli prvky uživatelského rozhraní nebo oznámení.

Pokud jde o fungování této možnosti, jakmile uživatel vybere položku Record a single app (zaznamenat jednu aplikaci), objeví se menu, které mu nabídne možnost nahrát obrazovku nedávných aplikací nebo aplikaci z celého šuplíku aplikací. Vzhledem k tomu, že tato funkce bude součástí Androidu 14, je velká šance, že ji dostane nadstavba One UI 6.0. Ostrá verze příštího Androidu by měla dorazit v srpnu, ostrá verze příští nadstavby Samsungu pak někdy na podzim.

Dnes nejčtenější

.