Zavřít reklamu

Samsung začátkem dubna oznámil, že řada Galaxy S23 se prodává mnohem lépe než řada Galaxy S22. Uvedl tehdy, že na některých trzích byly prodeje Galaxy S23 během prvního měsíce až o 70 % vyšší než prodeje loňské „vlajky“. Respektovaná marketingově-analytická společnost Canalys nyní ve svém novém twitterovém příspěvku potvrdila, že aktuální vlajková řada korejského obra se globálně prodávala opravdu dobře.

Canalys uvedl, že v prvním kvartálu letošního roku byl globálně nejprodávanějším vlajkovým androidovým telefonem Galaxy S23 Ultra. Na seznamu světově nejprodávanějších špičkových smartphonů (s cenou od 500 dolarů neboli zhruba 11 tisíc Kč) se umístil na pátém místě. Nejprodávanějším špičkovým smartphonem byl v předmětném období iPhone 14 Pro Max, následovaný iPhonem 14 Pro, iPhonem 14 a iPhonem 13. Základní Galaxy S23 skončil na sedmém místě, zatímco Galaxy S23+ na devátém.

Galaxy Z Flip4 byl na seznamu jediným zástupcem ohebných telefonů, když se umístil na 10. místě. Na 12. místě pak skončil Galaxy S22 a na patnáctém aktuální „budgetová vlajka“ Samsungu Galaxy S21 FE. Na seznam se dostal pouze jeden telefon od Huawei a Xiaomi, a to konkrétně Xiaomi 13 (13. místo) a Huawei Mate 50 (14. místo).

Canalys poznamenal, že spotřebitelé v posledních několika letech kupují více špičkových telefonů. Zatímco v roce 2019 mělo cenu 500 dolarů nebo vyšší 22 % prodaných smartphonů, v letošním prvním čtvrtletí to bylo již 31 %.

Řadu Galaxy S23 koupíte zde

Dnes nejčtenější

.