Zavřít reklamu

Minulý měsíc přinesl deník New York Times zprávu, že Samsung zvažuje na svých zařízeních nahradit vyhledávač Googlu enginem Bing AI od Microsoftu, což by byl historický krok. Nová zpráva však nyní říká, že korejský obr výchozí vyhledávač v dohledné době měnit neplánuje.

Podle deníku Wall Street Journal citovaného webem SamMobile Samsung pozastavil interní přehodnocení týkající se nahrazení vyhledávače Googlu vyhledávací službou Bing AI a neplánuje tuto změnu v dohledné době provést. Není známo, zda je to kvůli opětovnému vyjednávání s Googlem, neúspěšným jednáním s Microsoftem, chatbotovi Bard AI, kterého Google v poslední době značně vylepšil, nebo úplně jiným důvodům.

Stojí nicméně za zmínku, že Bing již existuje na většině smartphonů a tabletů Galaxy, a to díky nedávné aktualizaci aplikace SwiftKey. Bing se na nich nestal výchozím vyhledávačem, generativní AI je však nyní zabudována do této předinstalované klávesnice. Klávesnici SwiftKey korejský gigant nabízí jako alternativu k vlastní klávesnici, která je na zařízeních Galaxy nastavena jako výchozí.

Podle „kuloárních“ informací Samsung pracuje na své vlastní generativní AI, přičemž mu prý s jejím vývojem pomáhá jihokorejský internetový gigant Naver. Má tak reagovat na incident, kdy jeden z jeho zaměstnanců při interakci s chatbotem ChatGPT způsobil únik citlivých dat o polovodičích na jeho cloudové servery.

Dnes nejčtenější

.