Zavřít reklamu

Válka mezi Microsoftem a Googlem na bitevním poli zvaném umělá inteligence pokračuje. Microsoft sice oznámil nové funkce svého produktu Bing AI jako poslední, jenže jeho novinky jsou o něco hmatatelnější. 

Microsoft na svém blogu oznámil, že uvolní soubor nových funkcí do své služby Bing. Zmíněné funkce přinesou do Bing Chatu videa, znalostní karty, grafy, lepší formátování a možnosti sdílení na sociálních sítích. Jednou z mnoha novinek ale bude i widget Bing Chat určený pro váš telefon. Tato funkce, která bude k dispozici pro systémy Android i iOS, tak uživatelům umožní přístup k umělé inteligenci přímo z domovské obrazovky. Podle Microsoftu bude spuštěna ještě tento týden.

Další oznámenou funkcí jsou konverzace napříč platformami. Ta, která je podle Microsoftu k dispozici již nyní, umožňuje uživatelům zahájit konverzaci v Bingu na počítači a pokračovat v ní na mobilním telefonu a naopak. Kromě toho společnost rozšiřuje počet zemí, kde je k dispozici hlasový vstup. Rozšířen byl také počet podporovaných jazyků.

Aktualizace se dočkal i mobilní webový prohlížeč Edge. Ten především získává kontextový chat. Podle Microsoftu tato funkce umožní uživatelům pokládat Bing Chatu otázky týkající se právě prohlížené webové stránky nebo ji jednoduše shrnout. Uživatelé budou moci také vybrat text a nechat si od Bingu poskytnout další podrobnosti o daném tématu. 

Padla také zmínka o aktualizacích aplikací Skype a Swiftkey. Toto oznámení přichází v návaznosti na zprávy o práci společnosti Google na vlastním widgetu Bard. Na rozdíl od widgetu Microsoftu se však předpokládá, že widget společnosti Google bude určen výhradně pro vlastní telefony Pixel. 

Dnes nejčtenější

.