Zavřít reklamu

Dominance Googlu na trhu vyhledávačů by mohla být v ohrožení, protože Samsung údajně zvažuje, že u svých smartphonů bude jako výchozí vyhledávač používat Bing od Microsoftu místo dosavadního Vyhledávání Google. S odvoláním na deník New York Times o tom informoval web Sam Lover.

Google se prý o možnosti, že by Samsung jeho vyhledávač mohl vyměnit za ten od Microsoftu, dozvěděl minulý měsíc a údajně u něj vyvolala zděšení. A nebylo by se čemu divit, protože od korejského obra dostává za to, aby byl jeho vyhledávač na smartphonech Galaxy tím výchozím, každý rok 3 miliardy dolarů (zhruba 64 mld. Kč).

Jednání mezi Samsungem a Microsoftem a Samsungem a Googlem však údajně stále běží, takže není vyloučeno, že Samsung nakonec zůstane u vyhledávače Googlu. Nicméně jen pouhá myšlenka na možnou ztrátu tak významného partnera prý Google přiměla k tomu, aby začal pracovat na novém projektu s názvem Magi, který má do jeho vyhledávače přidat nové funkce využívající umělou inteligenci.

Kromě toho má Google v rámci svého vyhledávače vyvíjet další služby poháněné AI, jako je generátor uměleckých obrázků GIFI nebo chatbot pro internetový prohlížeč Chrome s názvem Searchalong, který má uživatelům při prohlížení webu umožňovat klást otázky. Microsoft zase nedávno do svého vyhledávače integroval chatovacího robota ChatGPT.

Dnes nejčtenější

.