Zavřít reklamu

Generativní umělá inteligence si získává stále více pozornosti i popularity a pro Microsoft představuje klíčový prvek stojící za růstem Bingu. Nyní se chatbot s podporou umělé inteligence ChatGPT poháněnou technologií GPT-4, díky kterému je nový Bing tak atraktivní, dostává na klávesnici SwiftKey systému Android a stejným prostřednictvím také do iOS.

Přístup k umělé inteligenci ve SwiftKey je řešen prostým tlačítkem Bing, které se zobrazuje na levé straně horního řádku klávesnice. Po klepnutí na něj se objeví 2 možnosti, Tone a Chat. Pomocí Tone můžete ve SwiftKey navrhnout zprávu a poté nechat umělou inteligenci, aby ji přepsala jedním z několika nabízených způsobů. Patří mezi ně například Profesionální, Neformální, Zdvořilý nebo Společenský příspěvek. Tyto mají tendenci držet se stejné základní délky vygenerované zprávy, zatímco zvolíte-li Sociální příspěvek, bude se umělá inteligence snažit generovat relevantní hashtagy.

Druhá možnost v nabídce, tedy Chat, se blíží typické generativní umělé inteligenci, kterou pravděpodobně nejlépe znáte z Bingu a ChatGPT a působí o něco méně nativně. Po kliknutí se objeví karta Chat, která zobrazí Bing téměř přes celý displej. Je to jistě rychlejší než otevření celého prohlížeče nebo aplikace Bing, ale funkčnost je zde omezená. Jediné, jak lze odpovědi dále využít je kopírovat je do schránky. To funguje dobře, ale reálná užitečnost této funkce je při nejmenším diskutabilní a odpovědi Bingu bývají často poněkud rozvláčné. Využití však jistě mají.

Společnost Microsoft na svém blogu oznámila zpřístupnění integrace Bing Chatu do klávesnice SwiftKey pro systémy Android i iOS 13. dubna. To jasně ukazuje, že Microsoft vnímá umělou inteligenci jako svoji velkou devizu a snaží se ji protlačit co nejvíce mezi uživatele. Každopádně práce s tímto nástrojem je skutečně docela zábavná.

Dnes nejčtenější

.