Zavřít reklamu

Samsung oznámil, že komponenta IHRN (Irregular Heart Rhythm Notification) stávající funkce EKG na Galaxy Watch získala povolení americké agentury FDA (Food and Drug Administration). Uživatelé Galaxy Watch s Wear OS budou brzy moci používat senzor BioActive k vyhledávání známek fibrilace síní.

Samsung uvedl, že funkce IHRN schválená agenturou FDA bude debutovat v hodinkách Galaxy Watch6, které by měl představit v létě. Galaxy Watch6 budou podle všeho sestávat ze standardního modelu a modelu Classic, který by měl mít fyzickou otočnou lunetu.

Korejský obr dodal, že funkce, která bude po aktivaci v aplikaci Samsung Health Monitor kontrolovat nepravidelný srdeční rytmus na pozadí pomocí senzoru BioActive, se později rozšíří na starší hodinky Galaxy Watch s tímto senzorem, což jsou řady Galaxy Watch4 a Watch5. Tento detail dostupnosti potvrzuje i připravovaná aktualizace s nadstavbou One UI 5 Watch, která dorazí pouze na hodinky se systémem Wear OS, nikoli na starší modely poháněné Tizenem, jako jsou Galaxy Watch3.

Podle novějších úniků Samsung řadu Galaxy Watch6 uvede na scénu koncem července. Aktualizace s One UI 5 Watch by měla být vydána krátce poté. Nadstavba One UI 5 Watch, kterou korejský gigant představil minulý týden, přinese mimo jiné personalizované zóny srdečního tepu a zlepší bezpečnostní funkce, jako je detekce pádu a automatická SOS volání.

Chytré hodinky Samsungu koupíte zde

Dnes nejčtenější

.