Zavřít reklamu

Samsung představil svou nejnovější hodinkovou nadstavbu One UI 5 Watch, vycházející ze systému Wear OS. Nová nadstavba nabízí vylepšené funkce pro správu spánku i fitness funkce, které jsou zaměřené na poskytování lepších zážitků spojených se zdravím.

Ještě tento měsíc bude prostřednictvím aplikace Samsung Members pro hodinky Galaxy Watch4 a Watch5 dostupný beta program. Po jeho skončení plánuje Samsung systém nainstalovat na nové hodinky Galaxy Watch, které by měl představit někdy v létě.

Vylepšené funkce pro správu spánku

Při představení nového systému Samsung zdůraznil, že je důležité porozumět osobním spánkovým vzorcům, rozvíjet zdravé návyky a vytvářet pro spánek optimalizované prostředí. Za tímto účelem korejský obr dále vylepšil funkce pro správu spánku.

Galaxy Watch nyní nabízejí řadu tipů pro lepší spánek, které byly dříve dostupné pouze na smartphonech Galaxy. Tyto tipy zahrnují návrhy, jako je vyhýbání se kofeinu 6 hodin před spaním nebo vystavení se rannímu slunečnímu světlu. Kromě toho bylo vylepšeno uživatelské rozhraní, které nyní zobrazuje skóre spánku uživatele v horní části obrazovky. To uživateli umožňuje rychle zkontrolovat dobu a kvalitu spánku z předchozí noci.

Personalizované cvičební funkce

One UI 5 Watch nabízí personalizovaného průvodce cvičením, který bere v úvahu rozsah srdeční frekvence uživatele. Pomocí Galaxy Watch si může uživatel změřit svou „kardiální sílu“ neboli úroveň své kardiovaskulární zdatnosti. Když uživatel běží alespoň 10 minut, systém nastaví jeho maximální příjem kyslíku (VO2max) a nastaví personalizované intervaly srdeční frekvence pro kardio a anaerobní cvičení.

One_UI_5_Watch_2

Vylepšená bezpečnostní funkce

Vylepšena byla také funkce nouzového SOS. V případě nouze přibyla funkce, která se připojí k tísňovému číslu, jako je například 119, pokud uživatel na hodinkách pětkrát za sebou stiskne domovské tlačítko.

One_UI_5_Watch_3

Kromě toho, když je učiněna žádost o záchranu na tísňové číslo, na displeji Galaxy Watch se zobrazí tlačítko, které poskytuje přímý přístup k lékařským informacím uživatele. Aby uživatel mohl informace poskytnout, musí své lékařské údaje předtím zaregistrovat.

„Samsung se snaží poskytovat integrované zdravotní zážitky, aby uživatelé mohli dosáhnout svých zdravotních cílů, a jako základ vidíme dobrý spánek. Očekáváme, že uživatelům Galaxy Watch pomůžeme prostřednictvím nového operačního systému One UI 5 Watch zlepšit kvalitu spánku a užít si zdravý každodenní život,“ uvedl Hon Pak, výkonný ředitel týmu digitálního zdraví v divizi Samsung MX.

Chytré hodinky Samsungu koupíte zde

Dnes nejčtenější

.