Zavřít reklamu

V posledním čtvrtletí loňského roku přišel Samsung ve prospěch Applu o pozici jedničky smartphonového trhu. V prvním kvartálu letošního roku si však ztracenou pozici vzal zpět. Jeho náskok nad cupertinským gigantem však byl skutečně těsný.

Samsungu k opětovnému ovládnutí smartphonového trhu zcela jistě pomohla aktuální vlajková řada Galaxy S23, jež na některých trzích zaznamenala až o 70 % vyšší prodeje než řada Galaxy S22. Korejský obr podle analytické společnosti Canalys od ledna do března prodal 22 % všech smartphonů na celém světě, jeho podíl však meziročně o dva procentní body klesl.

Apple klesl na druhou pozici s 21% podílem, na rozdíl od svého „věčného“ rivala však zaznamenal meziroční růst, a to o tři procentní body. První trojici největších hráčů na poli smartphonů uzavírá Xiaomi s podílem 11 % (meziroční pokles o dva procentní body).

Globální dodávky smartphonů zůstaly pod obvyklou hranicí 300 milionů, což značí, že trh prochází propadem kvůli pokračující celosvětové hospodářské recesi a inflaci. Analytici Canalysu předpokládají, že trh se na svou obvyklou úroveň dostane zpět do konce letošního druhého čtvrtletí. Samsung později v tomto roce (podle všeho ve třetím čtvrtletí) uvede na trh dva nové skládací smartphony Galaxy Z Fold5 a Galaxy Z Flip5 a novou vlajkovou tabletovou řadu Galaxy Tab S9, kterážto zařízení by mu měla ve druhé polovině roku pomoci zvýšit tržby.

Řadu Galaxy S23 koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.