Zavřít reklamu

Samsung by měl později v tomto roce představit nové skládací smartphony Galaxy Z Fold5 a Galaxy Z Flip5. Oba by měly přinést nový design pantu, první zmíněný pak vylepšený hlavní fotoaparát. Nyní o Z Foldu5 unikla další informace, která se tentokrát týká jeho hmotnosti. A je potěšující.

Podle korejského zpravodajského webu ETNews citovaného serverem SamMobile bude Galaxy Z Fold5 vážit 250 g, což by bylo o 13 g méně, než kolik činí hmotnost aktuálního Z Foldu. Samsung prý této hodnoty ještě nedosáhl, i když na tom má tvrdě pracovat. V současné době má testovat prototyp s hmotností 254 g. Zařízení by kromě toho mělo mít tloušťku 13,4 mm, což by bylo o 0,8 mm méně než loni.

Příští Z Fold bude jinak podle všeho disponovat tenčím pantem kapkovitého tvaru, díky němuž by měl mít ohebný displej méně viditelnou rýhu a který by měl telefonu umožnit se složit tak, aby mezi oběma polovinami nebyla žádná mezera, 50MPx hlavním fotoaparátem a stupněm krytí IPX8. Spolu s pátou generací Z Flipu bude s největší pravděpodobností představen v létě.

Ohebné telefony Samsungu koupíte zde

Dnes nejčtenější

.