Zavřít reklamu

Již nějakou dobu se spekuluje o tom, že příští ohebné véčko Samsungu, tedy Galaxy Z Flip5, bude mít podstatně větší vnější displej než minulé generace. Nejstarší úniky hovořily o minimálně třech palcích, ty novější se zmiňují o 3,4 palcích a nyní tu máme nový, který tvrdí, že bude ještě o poznání větší.

Podle spolehlivého leakera v oblasti displejů a zároveň šéfa společnosti Display Supply Chain Consultants Rosse Younga bude mít vnější obrazovka Galaxy Z Flipu5 velikost 3,8 palců. To by bylo přesně dvakrát tolik, co měří vnější displej aktuální a minulé generace Z Flipu. Tak velký displej by mohl umožnit dělat mnohem více věcí bez nutnosti telefon otevírat. Nemluvě o tom, že například práce s notifikacemi by byla výrazně pohodlnější.

Young kromě toho odhalil, že společnost Samsung Display začne Samsungu dodávat panely pro jeho příští skládačky (kromě Z Flipu5 tedy pro Z Fold5) v květnu. Korejský obr by pak měl začít s jejich výrobou následující měsíc. Představeny budou údajně v srpnu.

Galaxy Z Flip5 bude jinak podle dostupných úniků disponovat – stejně jako sourozenec – čipsetem Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy, který používá aktuální vlajková řada Samsungu Galaxy S23, dvojitým fotoaparátem s rozlišením 12 MPx (zde bychom tedy vylepšení vidět neměli) a novým pantem ve tvaru kapky, díky kterému by měl mít ohebný displej méně viditelnou rýhu a který by měl také eliminovat mezeru mezi jeho polovinami. Telefon se bude údajně nabízet v béžové, šedé, světle zelené a světle růžové barvě.

Skládačky Samsungu koupíte zde

Dnes nejčtenější

.