Zavřít reklamu

Samsung letos podle všeho představí dvoje nové chytré hodinky – Galaxy Watch6 a Galaxy Watch6 Classic. I když se o jejich nových funkcích moc neví, spekuluje se, že budou mít mimo jiné tenčí rámečky a větší displeje s vyšším rozlišením. Podle nového úniku dostanou do vínku i výkonnější procesor.

Podle leakera vystupujícího na Twitteru pod jménem itnyang dostanou Galaxy Watch6 rychlejší čipset. Neuvedl však žádné podrobnosti, takže můžeme jen spekulovat, jestli čipset bude mít výkonnější procesorovou jednotku, grafický čip či bude energeticky efektivnější, nebo všechno najednou. Pokud je nicméně tato informace správná, Samsung by mohl uživatelům svých příštích chytrých hodinek nabídnout lepší a plynulejší zážitek.

Korejský obr obvykle používá čipset vyrobený pro svá nositelná zařízení až tři roky po sobě. A od uvedení čipu Exynos W920, který debutoval v řadě Galaxy Watch4, uběhly pouze dva roky. Stejný čip pak pohání i loňskou řadu Galaxy Watch5. Není tedy jisté, že Samsung v letošní řadě použije nový čipset jen dva roky po představení Exynosu W920. Informace nepříliš známého leakera tedy berte s rezervou.

Galaxy Watch6 budou podle dostupných úniků disponovat lehce zakřivenou OLED obrazovkou, lepší výdrží baterie a novější verzí systému Wear OS. Model Classic by měl kromě toho přinést zpět otočnou lunetu. U obou můžeme očekávat všechny obvyklé funkce pro sledování fyzických aktivit a zdraví, včetně sledování tréninků, spánku, stresu, měření EKG a analýzy složení těla. Hodinky budou podle všeho – spolu s novými skládačkami Galaxy Z Fold5 a Z Flip5 a tabletovou řadou Galaxy Tab S9 – představeny v srpnu.

Chytré hodinky Samsungu koupíte zde

Dnes nejčtenější

.