Zavřít reklamu

Samsung vyrábí nejlepší chytré hodinky pro smartphony se systémem Android. Po přechodu z Tizenu na Wear OS v roce 2021 společnost také zvýšila rozlišení displeje. Očekává se, že podobný skok se stane i u plánované generace chytrých hodinek, tedy Galaxy Watch6 a Galaxy Watch6 Classic. 

Leaker Ice Universe nyní upřesnil, jaké bude mít zvětšení úhlopříčky displeje Galaxy Watch6 vliv na rozlišení. Galaxy Watch6 se budou dodávat ve velikostech 40 mm a 44 mm. 40mm verze hodinek Galaxy Watch6 bude mít údajně 1,31palcový displej s rozlišením 432 x 432 pixelů. To je skok oproti 1,2palcovému displeji hodinek Galaxy Watch5, který má rozlišení 396 x 306 pixelů. 44mm verze hodinek Galaxy Watch6 bude údajně vybavena 1,47palcovým displejem OLED s rozlišením 480 x 480 pixelů. To je také značný skok oproti 1,4palcovému displeji s rozlišením 450 x 450 pixelů u 44mm verze hodinek Galaxy Watch5.

Řečí čísel se dá i říci, že 40mm verze chystaných Galaxy Watch bude mít o 10 % větší displej a o 19 % vyšší rozlišení. U 44mm verze hodinek Samsung zřejmě zvětší velikost obrazovky sice jen o 5 %, ale skok v rozlišení je přibližně 13%. Očekává se tedy, že i přes nárůst velikosti zobrazovače budou mít hodinky Galaxy Watch6 a Galaxy Watch6 Classic o něco ostřejší obraz. Zda budou tyto displeje s vyšším rozlišením poháněny výkonnějším čipsetem, se teprve uvidí. Podle všeho to ale vypadá na menší rámečky, ze kterých společnost ubere ve prospěch displeji. Je pravda, že třeba ty v případě Watch5 Pro jsou zbytečně masivní.

Vzhledem k tomu, že funkce neinvazivního sledování hladiny cukru v krvi je prý vzdálená ještě několik let, očekáváme, že se v hodinkách řady Galaxy Watch6 objeví podobné funkce pro sledování zdraví a kondice z řady Galaxy Watch5, včetně akcelerometru, sledování krevního tlaku, barometru, analýzy složení těla, EKG, GPS, monitoru srdečního tepu, měření SpO2, sledování spánku a sledování tréninku. Hodinky Galaxy Watch řady 6 by také mohly být vybaveny konstrukcí MIL-STD-810G s krytím IP68 pro odolnost proti prachu a vodě. Funkce připojení mohou zahrnovat GPS, NFC a Wi-Fi. Představeny by mohly být už v létě, a to po boku nových skládaček, SmartTagu nebo Galaxy Buds3.

Chytré hodinky Samsungu koupíte zde

Dnes nejčtenější

.