Zavřít reklamu

Samsung je již dlouhou dobu nejlepším výrobcem androidových smartphonů na světě. I když žádný výrobce není dokonalý, korejský obr zůstává nejlepší volbou a je snadné pochopit proč. Pokud jste však na pochybách, zde je 5 důvodů, které vás přesvědčí o tom, že tomu tak opravdu je.

Samsung dbá na zákaznickou podporu a kvalitu zpracování

Samsung u svých zařízení nabízí nejlepší kvalitu zpracování, zejména pak v nejvyšší cenové kategorii. Pokud si koupíte jeho telefon, máte jistotu, že se nerozpadne. A když se něco pokazí, pomůže vám jeho rozsáhlá síť opravárenských center. Žádný jiný výrobce androidových smartphonů nenabízí lepší zákaznickou podporu než Samsung. I když se čas od času objeví nějaký negativní hlas, je třeba připomenout, že Samsung svá zařízení prodává milionům zákazníků po celém světě, z nichž většina s nimi nemá žádné problémy.

Ambiciózní inovátor a lídr v oblasti skládacích smartphonů

Samsung je dlouhodobým lídrem smartphonového trhu a neúnavným inovátorem. Za inovace jsou zodpovědné jeho různé divize, od SDI po Display. Samsung je také průkopníkem ohebných telefonů, které se díky němu pomalu a jistě stávají mainstreamem. Společnost rovněž vyvíjí nejodolnější tradiční telefony a je nejvýznamnějším výrobcem specializovaných odolných zařízení, zejména pro podnikovou sféru. Od pevných AMOLED displejů se očekává, že v roce 2025 vstoupí do další éry se standardem OLED 2.0, který umožní funkce, jako je celoobrazovkové vícedotykové rozpoznávání otisků prstů, díky níž bude tento typ ověřování 2,5miliardkrát bezpečnější.

Nadstavba One UI a vše, co k ní patří (včetně aktualizací)

Nadstavba Samsungu One UI se vyvinula v něco většího, než je sám Android. I když je to „jen“ nadstavba a ne operační systém, přináší často nové chytré funkce, které v jiných zařízeních s Androidem nenajdete. Je řada příkladů, kdy se Google u nových funkcí Androidu inspiroval nadstavbou Samsungu. Nejnovější z nich je automatické potvrzení PIN kódu a funkce inspirovaná službou Samsung Pass. A ve své nejnovější verzi 5.1 je nadstavba plynulejší, optimalizovanější a nabitější funkcemi než kdy předtím.

Dvěma posledními důvody, proč One UI nabízí nejlepší zážitek z Androidu, jsou režim DeX – desktopové prostředí, které dokáže proměnit váš smartphone nebo notebook Galaxy v PC – a bezkonkurenční softwarová podpora, která u mnoha telefonů a tabletů Galaxy nyní slibuje čtyři upgrady Androidu.

Nejlepší androidová značka, pokud používáte více zařízení než jen telefon

Samsung je nejlepší androidovou značkou, pokud kromě telefonu používáte jiná zařízení. Korejský gigant má totiž nejrozsáhlejší ekosystém zařízení pro uživatele androidových smartphonů díky podpoře platformy SmartThings, televizorům se systémem Tizen, hodinkám Galaxy Watch s Wear OS, tabletům Galaxy, bezdrátovým sluchátkům Galaxy Buds a notebookům Galaxy Book s Windows, přičemž všechna tato zařízení spolu mohou v té či oné formě komunikovat.

Pokud nepoužíváte nic jiného než smartphone, možná si neuvědomujete, jak dlouhou cestu hardwarový ekosystém Samsungu ušel. Od plynulého přepínání mezi zařízeními přes kontinuitu aplikací napříč smartphony a tablety Galaxy (i když omezenou) až po snadný přenos souborů mezi telefony nebo tablety Galaxy a notebooky Galaxy Book s Windows díky funkci Quick Share, v tom a dalším Samsung prostě nemá konkurenci.

Žádný bloatware, pouze kvalitní aplikace Samsungu

V současnosti se termín bloatware objevuje jen zřídka, a když se objeví, je často zneužíván. Ve světě smartphonů tento pojem v podstatě znamená předinstalované aplikace, které nepocházejí od výrobce či poskytovatele softwaru, ale od vývojáře třetí strany. Před zhruba deseti lety byl také používán k popisu aplikací Samsungu, protože ty tehdy nebyly tak dobré a Google měl ve svém obchodě s aplikacemi lepší alternativy.

To už je však dávná minulost. Většina aplikací Samsungu, které se dodávají s jeho zařízeními, je bez nadsázky fantastická. Mezi ty nejlepší patří Samsung Internet, Samsung Email, Samsung TV Plus, Galerie, Moje soubory, Samsung Kids, Samsung Wallet, Samsung Pass, Samsung Health, Režimy a rutiny, Samsung Keyboard nebo Samsung Notes.

Produkty Samsungu koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.