Zavřít reklamu

I když Samsung je mnohdy kritizován za předinstalovávání svých aplikací na smartphony a tablety Galaxy, řada z těchto aplikací je skutečně užitečná a bohatá na funkce. Ve většině případů také nabízejí lepší výkon než aplikace Googlu. Jednou z oblíbených aplikací, které přicházejí se zařízeními korejského obra, je prohlížeč Samsung Internet. Zde je jeho pět nejlepších funkcí, kvůli kterým jej používáme jako hlavní mobilní browser.

Adresní řádek vespod obrazovky

Tou možná nejlepší funkcí prohlížeče Samsungu je to, že vám umožňuje si vybrat umístění adresního řádku. Můžete nastavit, aby se zobrazoval vespod obrazovky místo nahoře. Jak smartphony stále zvětšují svou velikost, adresní řádek sídlící nahoře již není ideálním umístěním. Naopak umístění do spodní části obrazovky jej činí mnohem dostupnějším. Je překvapivé, že takovouto možnost nenabízejí prohlížeče Google Chrome ani Microsoft Edge. Tuto možnost najdete v Nastavení→Rozložení a menu.

Přizpůsobitelná lišta nabídek a panel nabídek

Lišta nabídek a panel nabídek jsou v prohlížeči Samsung Internet plně přizpůsobitelné, což je další rozdíl oproti konkurenčním browserům. Můžete tedy přidat jen ty správné možnosti, které potřebujete. Do lišty se jich vejde maximálně sedm (včetně tlačítka Nástroje, které odebrat nelze). Já osobně jsem si do lišty přidal tlačítka Zpět, Vpřed, Domů, Karty, Hledání na webu a Stažené položky. To jsou tlačítka, která při procházení webu potřebuji nejvíce. Lištu a panel nabídek si přizpůsobíte v Nastavení→Rozložení a menu→Přizpůsobit menu.

Režim čtečky

Samsung Internet nabízí Režim čtečky, který odstraňuje nežádoucí prvky na webové stránce a usnadňuje čtení článků. To je užitečné nejen pro redaktory technologických magazínů, jejichž práce zahrnuje čtení mnoha článků na různých stránkách. Režim čtečky vám také umožňuje si přizpůsobit velikost písma. Zapnete jej v Nastavení→Užitečné funkce→Zobrazit tlačítko Režim čtečky a poté klepnutím na jeho ikonu v adresním řádku. Mějte však na paměti, že ne každá stránka Režim čtečky podporuje.

Režim utajení

Většina prohlížečů je, pokud jde o anonymní režim, nedostatečná. Ano, všechny pozastavují vaši historii vyhledávání, mažou soubory cookie a omezují sběr dat, ale tyto funkce jsou pasivnější povahy a pro vás jako uživatele nemají významný užitek. Ve srovnání s tím jde Režim utajení v prohlížeči Samsungu mnohem dál a je o poznání praktičtější.

Režim utajení můžete například uzamknout heslem nebo otiskem prstu, takže vaše soukromé karty si nebude moci prohlížet nikdo jiný než vy. Kromě toho můžete také skrýt své soubory z galerie, pokud je stáhnete v tomto režimu. Tyto soubory jsou přístupné pouze tehdy, když do něj znovu vstoupíte. Tímto způsobem se vaše soukromé dokumenty stanou pro ostatní neviditelnými. Režim utajení zapnete klepnutím na tlačítko Karty a vybráním možnosti Zapnout Režim utajení (aktivovat jej můžete také z Nástrojů, když si předtím do panelu nabídek přetáhnete příslušné tlačítko).

Ukládání stránek jako souborů PDF

Pokud je nějaký web, který navštěvujete často, můžete si jej do svého telefonu uložit jako soubor PDF a prohlédnout si jej později offline. Nejlépe to funguje u stránek s textovým obsahem, jako jsou články nebo blogové příspěvky.

Při ukládání stránky jako souboru PDF se vám zobrazí náhled, ve kterém bude web rozdělen na různé stránky PDF v závislosti na délce webu. Můžete také zrušit výběr stránek, které nechcete, nebo vybrat vlastní rozsah stránek ke stažení, pokud je jich příliš mnoho. Web jako soubor PDF uložíte klepnutím na tlačítko Tisk/PDF v Nástrojích.

Dnes nejčtenější

.