Zavřít reklamu

Google tento týden vydal druhé vývojářské preview Androidu 14 a uživatelé v něm nacházejí řadu nových funkcí. Jednou z posledně objevených funkcí je možnost automatického potvrzení odemknutí, která se bude hodit těm, kteří pro odemykání telefonu používají PIN kód.

Pokud k odemykání telefonu s Androidem 13 používáte PIN kód, obyčejně musíte zadat PIN kód a poté stisknout tlačítko OK, než se zařízení odemkne. Jak zjistil web XDA Developers, Android 14 zavádí drobné zlepšení, které vám ušetří provedení kroku navíc. Pokud zapnete automatické potvrzení odemknutí, vaše zařízení se odemkne hned po zadání správného PIN kódu, takže již nebudete muset klepat na tlačítko OK. Tato funkce funguje podobně jako stávající funkce zámku obrazovky v nadstavbě Samsungu One UI. Je tu však jeden zásadní rozdíl, který v této věci favorizuje přístup Googlu.

Zatímco u One UI lze automatické potvrzení aktivovat na čtyřmístných PIN kódech, Android 14 bude vyžadovat minimálně šest číslic. I když se tento rozdíl může zdát malý, měl by vaše zařízení učinit bezpečnějším. S těmito číslicemi navíc totiž existuje větší počet možných kombinací, což by mělo znesnadnit potenciálnímu útočníkovi se do vašeho telefonu nabourat.

Dnes nejčtenější

.