Zavřít reklamu

Samsung by měl později v tomto roce uvést na scénu ještě tři vrcholné smartphony. Dvěma z nich budou podle všeho Galaxy Z Fold5 a Galaxy Z Flip5, třetím by měl být Galaxy S23 FE. Podle nejnovějšího úniku na poslední řečený nedojde a korejský obr místo příští „budgetové vlajky“ představí nový typ ohebného telefonu.

Kolikrát jsme zde ale již informace o tom, že Samsung Galaxy S23 FE uvede, abychom se nakonec dozvěděli, že se tak nestane? Spolehlivý leaker Yogesh Brar na Twitteru uvedl, že Samsung letos nepředstaví Galaxy S23 FE, jak tvrdí řada neoficiálních zpráv. Místo toho prý korejský gigant světu odhalí první smartphone s dvojitým ohybem. Zařízení bude údajně disponovat skládací OLED obrazovkou se dvěma panty, díky které se bude moci proměnit z kompaktního telefonu na tablet s velkou obrazovkou. Není vyloučeno, že jde o zařízení s údajným názvem Galaxy Z Duo-Fold či Galaxy Z Tri-Fold, o kterém jsme poprvé slyšeli před několika lety. Pohánět by je mohl stejný čip, který používá aktuální vlajková řada Galaxy S23, tedy Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy. Podle Brara bude zařízení uvedeno spolu s pátou generací tradičních skládaček Z Fold a Flip, což by mělo být v létě.

Galaxy Z Fold5 a Z Flip5 by měly používat nový pant ve tvaru kapky, který vnitřnímu displeji umožní skládat se s širším poloměrem. Výsledkem toho by měla být méně viditelná rýha než u čtvrtého Z Foldu a Flipu. Takovýto design by také umožnil telefony složit naplocho. Oba by kromě toho měly disponovat odolností vůči vodě podle standardu IPX8.

Ohebné telefony Samsungu koupíte zde

Dnes nejčtenější

.