Zavřít reklamu

Samsung by měl později v tomto roce představit nové skládací smartphony Galaxy Z Fold5 a Galaxy Z Flip5. O obou již něco málo víme (třeba to, že Z Fold5 by měl mít nový design pantu či vylepšený fotoaparát a Z Flip5 větší vnější displej). Nyní do éteru unikly první rendery druhé zmíněné skládačky, které odhalují, že její vnější displej bude skutečně podstatně větší než u minulých generací Z Flipu, a nejen to.

Z koncepčních renderů, které zveřejnil leaker vystupující na Twitteru pod jménem SuperRoader, vyplývá, že vnější displej Z Flipu5 bude rozdělen na dvě části. Vedle dvojitého fotoaparátu je vidět menší displej, jenž zobrazuje hodiny, úroveň nabití baterie a AR emotikony. Zbytek přední části telefonu v zavřeném stavu vyplňuje mnohem větší displej (s údajnou úhlopříčkou 3,4 palců), jehož poměr stran bude údajně 1:1.038, což znamená, že by to byla téměř čtvercová obrazovka. To by usnadnilo interakci s notifikacemi, rychlými nastaveními a widgety bez nutnosti otevírat telefon. Umíme si také představit, že by na takovéto obrazovce bylo možné používat plnohodnotné aplikace.

Další designové změny Z Flipu5 můžeme vidět u jeho boků, které se zdají být ploché. Kromě toho to vypadá, že má kulaté rohy. Čtečka otisků prstů je jako u minulých modelů integrovaná do zapínacího tlačítka. Podle neoficiálních zpráv bude telefon používat pant ve tvaru vodní kapky, který jej umožní zavřít tak, aby mezi oběma polovinami nebyla mezera.

Do představení Galaxy Z Flipu5 a Galaxy Z Foldu5 podle všeho zbývá ještě hodně času. Samsung by je měl odhalit světu někdy v létě, zřejmě v srpnu.

Galaxy Z Flip4 a další ohebné telefony Samsungu koupíte zde

Dnes nejčtenější

.