Zavřít reklamu

Samsung má před svými konkurenty na trhu se skládacími smartphony obrovský náskok. V loňském roce korejský obr vyexpedoval více skládaček než všichni ostatní výrobci dohromady. S odvoláním na zprávu deníku Financial Times o tom informoval web SamMobile.

Podle zprávy globální trh s ohebnými telefony v roce 2022 zaznamenal 14,2 milionu dodávek. Zdaleka největší podíl na těchto dodávkách měl pochopitelně Samsung. Konkrétně na trh vyexpedoval necelých 12 milionů skládacích zařízení.

Druhým v pořadí byl někdejší smartphonový gigant Huawei s méně než dvěma miliony skládaček. Další čínští výrobci – Oppo, Vivo, Xiaomi a Honor – dodali každý méně než 1 milion „ohýbaček“. Posledním v pořadí byla společnost Motorola se zhruba 40 tisíci skládacích véček Razr. Vedle Samsungu toto číslo vypadá až směšně.

Pokud jde o skládačkový trh jako takový, zdá se, že si vede relativně dobře, i když čtvrtý kvartál loňského roku byl vůbec prvním, ve kterém došlo k poklesu dodávek. Rok 2022 však byl pro smartphony, ať už ohebné, či běžné, nejhorším v historii. I tak se roční dodávky ohebných telefonů meziročně zvýšily. Zpráva FT odhaduje, že jejich dodávky se v letošním roce zdvojnásobí a dosáhnou 30 milionů.

To zní jako realistický odhad vzhledem k tomu, že Samsung si klade za cíl dodat na globální trh přibližně 15 milionů Galaxy Z Foldu4 a Z Foldu3. Tohoto cíle možná nedosáhne do srpna či září, kdy měly být představeny Z Fold5 a Z Flip5, skládačky nové generace však korejskému obrovi pravděpodobně pomohou cíle dosáhnout do konce letošního roku.

Skládací smartphony Samsungu koupíte zde

Dnes nejčtenější

.