Zavřít reklamu

V současné době jsou na trhu tisíce nabíječek, z nichž každá má jiné možnosti. K dostatečnému nabití nových „vlajek“ Samsungu Galaxy S23, Galaxy S23+ či Galaxy S23 Ultra samozřejmě potřebujete nabíječku s určitým výkonem. Zde je vše, co potřebujete o nabíječkách pro řadu Galaxy S23 vědět.

Běžným zvykem nejednoho výrobce smartphonů se v posledních letech stalo nepřibalovat k novým zařízením nabíječku. Bohužel je mezi nimi i Samsung. On i jiní výrobci tuto praxi obhajují snahou snižovat množství plastů a tím šetřit planetu, je však evidentní, že se tím snaží především šetřit peníze.

Uživatelé si tak musejí najít a koupit vlastní nabíječku, a to buď od samotného výrobce, nebo dodavatele třetí strany. Tito dodavatelé nabízejí celou řadu modelů, přičemž některé jsou mnohem lepší než jiné. Kromě toho musíte také zjistit, jak moc „šťávy“ váš Galaxy S23 skutečně potřebuje. Existuje práh, kdy příliš málo energie pro vás, lépe řečeno váš telefon, nic neudělá a příliš mnoho energie je zase zbytečným plýtváním. Je tak klíčové, abyste našli takový práh, jenž bude vyhovovat vašim potřebám.

Kolik energie potřebuji?

Pokud jde o požadavky na napájení, model S23 se svou 3900mAh baterií vyžaduje nejméně energie, zatímco model S23 Ultra s baterií s kapacitou 5000 mAh nejvíce. „Pluskový“ model je vybaven baterií s kapacitou 4700 mAh.

Základní model zvládá maximálně 25W „rychlé“ nabíjení, zatímco jeho sourozenci se mohou nabíjet rychlostí 45 W. To tedy znamená, že pro model S23 budete potřebovat 25W nabíjecí adaptér, zatímco pro modely S23+ a S23 Ultra 45wattový.

Upřímně řečeno je tak trochu jedno, jestli si pro modely S23+ a S23 Ultra pořídíte 25W či 45W nabíječku, protože doba nabití se u nich liší jen v minutách (s 25W nabíječkou očekávejte u obou plné nabití přibližně za hodinu a pár minut, s 45wattovou za necelou hodinu). V této oblasti má Samsung dlouhodobě velké rezervy – konkurenční (zvláště čínská) zařízení se dokáží plně nabít klidně i za 15 či méně minut.

Jakou nabíječku si mám pořídit?

Pak je zde ještě otázka správného kabelu. Pokud spárujete 10W USB-C kabel s 45W nabíječkou, bude se váš telefon nabíjet rychlostí jen 10, nikoli 45 W. Dbejte tedy vždy na to, abyste si koupili kabel se stejným výkonem, jaký má nabíječka.

Jak jsme již uvedli na začátku, nabíječek je na trhu obrovské množství. U nás je však výběr značně omezený. Pro Galaxy S23 můžeme doporučit klasickou 25W nabíječku Samsungu a pro Galaxy S23+ a Galaxy S23 Ultra klasickou 45W nabíječku.

Rychlonabíječky koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.