Zavřít reklamu

Samsung ve středu oficiálně představil řadu Galaxy S23 a jako obvykle vylepšil některé hardwarové specifikace z loňských modelů, zatímco ostatní nechal, jak jsou. Hodně se spekulovalo o tom, jestli i základní model konečně dostane 45W nabíjení. Už známe odpověď.

Stejně jako předchůdce disponuje základní model Galaxy S23 „rychlým“ nabíjením s výkonem 25 W. Modely S23+ a S23 Ultra si pak zachovávají 45W rychlé nabíjení. Fungují samozřejmě i s 25W nabíječkami.

Aby Samsung splnil předpisy EU a chránil životní prostředí, nepřibaluje k novým telefonům nabíječku. Pokud ji pro Galaxy S23, Galaxy S23+ nebo Galaxy S23 Ultra potřebujete, můžete si 25W či 45W nabíjecí adaptér korejského giganta koupit samostatně. 25W nabíječku dávala společnost i v rámci registrace novinek o nové řadě telefonů za jednu Kč, její cena je přitom 390 Kč.

V podstatě je jedno, jestli si k nějakému z nových modelů koupíte pomalejší či rychlejší nabíječku. Obě vám váš nový S23, S23+ či S23 Ultra dobijí z nuly na sto za přibližně stejnou dobu, pokud tedy budeme vycházet z loňských modelů. Plně dobito byste měli mít zhruba za hodinu. Skoro by se chtělo říci, proč Samsung nabízí 45W nabíječku, když je jen o několik minut rychlejší než 25wattová. Rychlosti poznáte především v počátku nabíjení.

Stojí také za zmínku, že všechny nové modely mají oproti loňským o něco pomalejší bezdrátové nabíjení (10 vs. 15 W). Výkon reverzního bezdrátového nabíjení pak zůstal stejný, tedy 4,5 W.

Dnes nejčtenější

.