Zavřít reklamu

Budoucí majitelé telefonů Galaxy S23 v Evropě mohou jásat. Za „stejné“ peníze dostanou stejný čip, jako kdekoli jinde po světě. Samsung totiž zahodil své Exynosy a i nám dal svou novou řadu s čipem Qualcommu. Ten navíc na trhu telefonů s Androidem zatím nemá konkurenci. 

Společnosti Samsung a Qualcomm vylepšily modely Galaxy S23 pomocí zbrusu nové platformy Snapdragon 8 Gen 2 Mobile Platform for Galaxy, což je logicky nejvýkonnější platforma v historii řady. Zároveň se jedná o nejrychlejší procesor Snapdragon na současném trhu (což tedy samozřejmě platí ke dni uvedení novinek). Přepracovaná mikroarchitektura procesoru zvyšuje výpočetní výkon řady zhruba o 30 procent v porovnání s řadou Galaxy S22.

Není to jen o výkonu, je to i o baterii 

Baterie modelu Galaxy S23 Ultra s kapacitou 5000 mAh pak dokáže pohánět i výkonnější fotoaparát než u modelu Galaxy S22 Ultra, aniž by se rozměry samotného telefonu zvětšily. Jen tak pro zajímavost, jedná se o typickou hodnotu podle nezávislých laboratorních testů. Typickou hodnotou se rozumí průměrná odhadovaná hodnota vzhledem k odchylkám kapacity baterie u testovaných vzorků podle standardu IEC 61960. Jmenovitá (minimální) kapacita je 4855 mAh. A jak to tak bývá, skutečná výdrž baterie závisí na prostředí v síti, typu využití apod.

Fotografování a natáčení skvělých záběrů ve slabém světle vyžaduje biliony kalkulací za vteřinu, proto výrobci optimalizovali už tak velmi výkonnou NPU architekturu o 49 procent a zapojili do zpracování obrazu nejmodernější algoritmy umělé inteligence. Jedním z nejvýznamnějších vylepšení řady Galaxy S23 je optimalizovaný grafický procesor (GPU), který je zhruba o 41 procent rychlejší v porovnání s řadou Galaxy 22 a vyvinutý zejména pro ty nejnáročnější uživatele. Podle oficiálních údajů je jádro Prime CPU v čipu Snapdragon 8 Gen 2 For Galaxy taktováno na 3,36 GHz (o 0,16 GHz více) a grafický procesor Adreno 740 je taktován na 719 MHz (o 39 MHz více). 

Galaxy S23 Ultra přichází s podporou technologie sledování světelných paprsků v reálném čase (real-time ray tracing), s níž se v dospělém herním mobilním světě setkáváme stále častěji. Technologie dokáže simulovat a sledovat všechny světelné paprsky ve virtuálním obraze, výsledkem je věrnější zobrazení pohybových scén. To ale uměla už loňská generace. Co je poměrně důležité, že se zvětšila i chladicí komora, kterou nyní najdete na všech telefonech řady Galaxy S23, a to znamená lepší a stabilnější výkon při dlouhém a náročném hraní. 3x hurá, chtělo by se zvolat. Uvidíme ale, jak tomu bude v reálu.

Dnes nejčtenější

.