Zavřít reklamu

Aplikace WhatsApp se ve velké části světa stala synonymem pro rychlé zasílání zpráv. Loni obdržela celou řadu nových funkcí, včetně navýšení počtu účastníků skupinového chatu, rychlé reakce všemi emotikony nebo přenášení historie chatů z Androidu na iPhone. Nyní se do ní chystá další novinka, která se tentokrát týká fotografií.

Podle na WhatsApp specializovaného webu WABetaInfo pracuje aplikace na nové funkci, jež uživatelům umožní sdílet „fotografie v původní kvalitě“ bez jakékoli komprese. Tuto funkci web objevil v nejnovější betaverzi WhatsAppu (2.23.2.11) pro Android. Při sdílení snímků se vlevo nahoře objeví nová ikona Nastavení. Klepnutím na ni se zobrazí možnost Photo Quality (Kvalita fotografie). Klepnutí na tuto možnost vám umožní sdílet fotky ve vysoké kvalitě. Nová funkce s největší pravděpodobností nebude dostupná pro videa.

V současnosti si uživatelé mohou při sdílení fotografií vybrat možnosti Automatická (ta je doporučená), Úsporné nahrávání nebo Nejvyšší kvalita. Rozdíl mezi posledními dvěma režimy je však velmi malý. Pro zajímavost: snímky sdílené v druhém zmíněném režimu jsou odesílány v rozlišení 0,9 MPx, zatímco ty odesílané v nejvyšší kvalitě mají rozlišení 1,4 MPx. Fotky v tak nízké kvalitě jsou v dnešním světě k ničemu. V tuto chvíli není jasné, kdy bude nová funkce dostupná všem, dlouho bychom však čekat neměli.

Dnes nejčtenější

.