Zavřít reklamu

Globálně populární chatovací služba WhatsApp nyní konečně umožňuje přenášet historii chatů z Androidu na iPhone. Dosud (od léta minulého roku) to bylo možné pouze obráceně. Novou funkci oznámil sám šéf společnosti Meta Mark Zuckerberg (pod níž WhatsApp patří).

Novinka pomáhá s dlouhodobým problémem WhatsAppu, který spočíval v tom, že historicky bylo obtížné přenášet chaty mezi dvěma operačními systémy. Je jednoduché přenášet konverzace z jednoho iOS zařízení na druhé či z jednoho androidového zařízení na druhé, ale obecně ne mezi dvěma různými systémy. Proces přenosu funguje pouze na novém či do továrního nastavení resetovaném iPhonu a využívá stávající androidovou aplikaci Přechod na iOS (která již pomáhá s přesunem kontaktů, záznamů v kalendáři nebo SMS zprávami). Při úvodním nastavení iPhonu vyberte možnost Přesunout data z Androidu (Move data from Android) a poté postupujte podle pokynů v androidové aplikaci. Jakmile je iPhone plně nastaven, otevřete WhatsApp a přihlaste se do něj pomocí původního telefonního čísla. Následně by se měla objevit vaše již existující androidová historie konverzací.

Přenos vyžaduje, aby váš androidový telefon běžel na Androidu 5 a novějším a měl nainstalovaný WhatsApp ve verzi 2.22.10.70 a vyšší a iPhone používal iOS ve verzi 15.5 a byl na něm nainstalovaný WhatsApp ve verzi 2.22.7.74 či vyšší. Dále musejí být obě zařízení připojena k nabíječce a ke stejné Wi-Fi síti (nebo androidové zařízení připojeno k hotspotu iPhonu).

Aplikace Přechod na iOS v Google Play

Dnes nejčtenější

.