Zavřít reklamu

Veletrh CES 2023 je v plném proudu a samozřejmě se jej účastní i Samsung. Nyní na něm oznámil další novinku, jíž je centrální jednotka pro chytrou domácnost s názvem SmartThings Station, která nabízí rychlý přístup k rutinám a funguje i jako podložka pro bezdrátové nabíjení.

SmartThings Station má fyzické tlačítko, jež budou moci uživatelé použít ke snadnému spouštění rutin. Nejlepší ze všeho je, že centrální jednotka se snadno nastavuje, k čemuž využívá vyskakovací zprávu, která se po prvním zapnutí zobrazí na kompatibilním smartphonu Galaxy. Uživatelé budou mít dokonce možnost nastavit zařízení skenováním QR kódů. Vzhledem k tomu, že nemá displej, bude primárním nástrojem pro jeho nastavení právě smartphone nebo tablet.

SmartThings Station umožní snadnou integraci všech podporovaných zařízení Samsungu pro chytrou domácnost, včetně dalších zařízení třetích stran, která podporují standard Matter. Stisknutím zmíněného tlačítka bude možné nastavit rutiny, které mohou zařízení zapínat nebo vypínat či je nastavovat do předem určených stavů. Jeden z příkladů, který korejský obr uvádí, je stisknutí tlačítka před spaním pro zhasnutí světel, zatažení žaluzií a snížení teploty ve vaší domácnosti.

Jednotka není omezena pouze na jednu rutinu; bude možné si uložit až tři a aktivovat je krátkým, dlouhým a dvojitým stisknutím. Pokud bude uživatel venku, bude moci kdykoli otevřít aplikaci SmartThings z telefonu nebo tabletu a ovládat své rutiny ze vzdáleného místa.

Kromě toho jednotka disponuje funkcí SmartThings Find, která uživateli umožní snadno najít jeho zařízení Galaxy po celém domě. A konečně, funguje také jako bezdrátová nabíjecí podložka, která kompatibilní zařízení Galaxy dobije rychlostí až 15 W.

Zařízení se bude nabízet v černé a bílé barvě a dostupné bude od příštího měsíce v USA a Jižní Koreji. Jestli se později dostane na další trhy, v tuto chvíli není známo, není to však příliš pravděpodobné.

Dnes nejčtenější

.