Zavřít reklamu

Před zahájením letošního ročníku veletrhu CES uvedl Samsung na scénu řadu nových monitorů. Mezi nimi i novou verzi monitoru Smart Monitor M8, která přináší inteligentnější software, vylepšenou webovou kameru a flexibilnější stojan.

Nový Smart Monitor M8 (M80C) disponuje 4K QLED (VA) panelem ve velikostech 27 a 32 palců. Jako předchůdce se nabízí ve čtyřech barvách: modré, zelené, růžové a bílé. Jeho výškově nastavitelný stojan lze naklonit a otočit až o 90 stupňů pro větší volnost a nastavitelnost. Pokud chcete ušetřit místo, můžete stojan nahradit držákem VESA.

Monitor kromě toho dostal do vínku 2.2kanálové stereo reproduktory s podporou funkce Adaptive Sound+, dva USB-C porty, Micro HDMI konektor, standard Wi-Fi 5 a protokol AirPlay. USB-C port podporuje až 65W nabíjení pro připojená zařízení.

Nový Smart Monitor M8 přichází s novější verzí operačního systému Tizen. Kromě toho, že umí streamovat média jako Apple TV+, Disney+, Netflix, Prime Video, Samsung TV Plus a YouTube bez nutnosti mít další zařízení, umožňuje ovládat zařízení pro chytrou domácnost kompatibilní se standardem Matter. Podpora standardu bude nicméně vyžadovat softwarovou aktualizaci.

Předchozí monitory řady Smart Monitor podporovaly navigaci v uživatelském rozhraní Tizenu pomocí přibaleného dálkového ovladače. Samsung nyní přidal podporu myši. Monitor také disponuje hlasovými asistenty Alexou a Bixbym, s nimiž lze interagovat pomocí dálkového ovladače.

Jelikož je do monitoru integrována služba Samsung Gaming Hub, dokáže streamovat vysoce kvalitní hry prostřednictvím cloudových herních platforem, jako je Amazon Luna, Xbox, GeForce Now a Utomik. Nová funkce My Contents zobrazuje užitečné informace, když se monitor aktivně nepoužívá. Když například „zachytí“ váš smartphone v dosahu Bluetooth, může zobrazit vaše fotografie, záznamy v kalendáři, počasí apod. Jakmile váš telefon přestane být detekován, monitor se vrátí do pohotovostního režimu.

Monitor má rovněž vylepšenou webovou kameru. Ta má nyní rozlišení 2K a nativní podporu služeb pro videohovory, jako je Google Meet. Vedle toho dokáže rozpoznat obličej a automaticky jej přiblížit, aby jej udržela v záběru, i když se pohybuje. A konečně, monitor je vybaven bezpečnostní platformou Samsung Knox Vault, která ukládá, šifruje a chrání osobní data uživatele na izolovaném místě mimo operační systém.

Samsung neoznámil, kdy bude nový Smart Monitor M8 dostupný, ani jeho cenu. Lze nicméně očekávat, že se začne prodávat v první polovině letošního roku v Evropě, USA a Jižní Koreji a že bude stát podobně jako předchůdce.

Smart Monitor koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.