Zavřít reklamu

Organizace Connectivity Standards Alliance (CSA) oficiálně představila nový standard pro chytrou domácnost Matter. Na eventu, konaném v Amsterdamu, se CSA ústy svého šéfa také pochlubila některými čísly a nastínila nejbližší budoucnost standardu.

Šéf CSA Tobin Richardson během amsterodamské akce uvedl, že od spuštění Matteru ve verzi 1.0 před několika týdny se k němu připojilo 20 nových společností, přičemž každý den jejich počet roste. Pochlubil se také, že v současnosti probíhá či je dokončeno 190 certifikací nových produktů a že specifikace standardu byly staženy již více než 4000krát a sada jeho vývojářských nástrojů 2500krát.

Richardson kromě toho zdůraznil, že CSA chce nové verze standardu vydávat každé dva roky a přinášet tak podporu pro nová zařízení, aktualizace s novými funkcemi a neustále jej vylepšovat. První na řadě je podle něj práce na kamerách, domácích spotřebičích a optimalizaci spotřeby energie.

Cílem nového univerzálního standardu je vzájemně propojit různé platformy chytré domácnosti, tak aby se uživatelé nemuseli obávat problémů s kompatibilitou. Vzhledem k tomu, že Matter podporují technologičtí giganti jako Samsung, Google, Apple, ARM, MediaTek, Qualcomm, Intel, Amazon, LG, Logitech, TCL, Xiaomi, Huawei nebo Toshiba, může to být v oblasti chytré domácnosti zásadní milník.

Produkty chytré domácnosti koupíte zde

Dnes nejčtenější

.