Zavřít reklamu

Samsung Internet je jediným známým webovým prohlížečem pro systém Wear OS. Minulý týden však z obchodu Google Play záhadně zmizel a lidé tak neměli možnost si jej na své chytré hodinky nainstalovat. Nyní je naštěstí zpátky. Proč jej ale Samsung vůbec odstranil?

Budeme si muset trochu zaspekulovat, protože Samsung důvody, proč tak učinil, neuvedl. Odstranil svůj prohlížeč proto, že chystal jeho novou verzi? To podle všeho ne, protože aplikace, která je zpátky v obchodě Google Play, se od té, co byla odstraněna, neliší. Možná ji prostě „jen“ odstranil omylem.

S představením řady Galaxy Watch4 se Samsung vzdal svého operačního systému Tizen ve prospěch systému Wear OS. Krátce poté pro něj vydal svůj prohlížeč. Vzhledem k nedostatku jiných prohlížečů pro Wear OS, jako je Google Chrome, byl Samsung Internet na této platformě jediným známým browserem.

Zpočátku byl prohlížeč Samsungu dostupný pouze pro jeho chytré hodinky, později jej korejský obr zpřístupnil i pro hodinky s Wear OS od jiných značek. I když není zdaleka tak nabitý funkcemi jako verze pro smartphony nebo tablety, alespoň vám umožňuje procházet web na vzdálenost menší než délka paže.

Chytré hodinky Samsungu koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.