Zavřít reklamu

Samsung pokračuje ve spěšném vydávání aktualizace se stabilní verzí z Androidu 13 vycházející nadstavby One UI 5.0. Jejími nejnovějšími adresáty jsou telefony Galaxy A22 a Galaxy A23 (5G).

Update se stabilní verzí Androidu 13/One UI 5.0 pro Galaxy A22 nese firmwarovou verzi A225FXXU3CVK3 a jako první dorazil mimo jiné do Česka, na Slovensko, do Polska, Německa nebo Maďarska. Jeho součástí je říjnový bezpečnostní patch.

Pokud jde o Galaxy A23 a A23 5G, ty začaly dostávat aktualizaci s firmwarovou verzí A235FXXU1BVK8, resp. A236BXXU2BVK7, a jako první byla dostupná v Německu a Rusku. V následujících dnech by se měla rozšířit do dalších zemí.

Android 13 s One UI 5.0 na zařízení Galaxy přináší mimo jiné lepší možnosti přizpůsobení uživatelského rozhraní, skládané widgety, větší ikony u notifikací, plynulejší animace nebo novou aplikaci Režimy a rutiny. Vylepšeny byly také všechny nativní aplikace Samsungu. Vše, co o One UI 5.0 potřebujete vědět, najdete zde.

Samsung měl původně v plánu dokončit zavádění Androidu 13/One UI 5.0 do jara příštího roku, před pár týdny však ústy viceprezidentky pro výzkum a vývoj frameworku Android nechal slyšet, že doufá, že to stihne do konce letošního roku. Vzhledem k vysokému tempu, jakým v posledních týdnech příslušnou aktualizaci vydává, to není vůbec vyloučené. Seznam zařízení Galaxy, na která update již „přistál“, najdete zde.

Telefony Samsungu s podporou Androidu 13 můžete koupit zde

Související články

Dnes nejčtenější

.