Zavřít reklamu

Samsung není jen největším prodejcem chytrých telefonů na světě. Značně se angažuje i v operačních systémech a svou aktuální snahou dokazuje, že mu na svých uživatelích skutečně záleží. Jeho zavádění Androidu 13 s vlastní nadstavbou One UI 5.0 je skutečně působivé. Už zde máme více jak desítku aktualizovaných modelů, a to nejen v podobě vlajkových lodí ale i v případě střední třídy. 

Zajímavé je také to, jak Samsung aktualizuje stále více zařízení na Android 13 a One UI 5.0 se značným předstihem, než měl původně v plánu. Ve skutečnosti tak společnost doufá, že se jí podaří dokončit celé zavádění aktualizace po celém světě pro všechna svá podporovaná zařízení ještě před začátkem roku 2023, jak ostatně pro SamMobile prozradila Sally Hyesoon Jeong, viceprezidentka pro výzkum a vývoj frameworku Android ve společnosti Samsung Electronics.

V rozhovoru ale prozradila mnohem více, i když právě odhalení, že by společnost chtěla dokončit zavádění nového systému ještě během tohoto roku, bylo tou nejvítanější informací. Byl by to obrovský skok dopředu, kdyby Samsung skutečně dokázal poskytnout aktualizaci všem zařízením v každé zemi světa ještě do začátku roku 2023, když jeho původní plán sahá až do dubna.

Přesto, jak je ostatně pravidelně zdůrazňováno, nikdo nemůže s jistotou říci, kdy konkrétní zařízení aktualizaci dostane. Samsung měl sice jistý „jízdní řád“, ale od toho už se patřičně odklonil, protože jej hodně předběhl. Přesto všechno je ta skutečnost, že Samsung vůbec uvažuje o dokončení zavádění aktualizace už v tomto roce, šílená, když jeho konkurence s tím teprve prakticky začíná. Zda se mu to podaří, se teprve uvidí, i když vzhledem k tomu, jak vidíme, že One UI 5.0 přichází na nové zařízení téměř každý den, se zdá být sázkou na jistotu, že by se to korejskému gigantovi mohlo opravdu dost dobře i podařit.

Nový Samsung telefon s podporou Androidu 13 koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.