Zavřít reklamu

O smartphonu Galaxy A23 5G toho uniklo opravdu hodně, a to od jeho designu až po evropskou cenu. Samozřejmě se jednalo o pouhé úniky a nic z těchto informací nebylo skutečně oficiální. Tedy do teď. Samsung totiž nyní poměrně potichu už oficiálně Galaxy A23 5G představil. 

Galaxy A23 je na určitých trzích již k dispozici, nyní se však jedná o jeho 5G verzi. Vzhledem k tomu, že se jedná o levný telefon řady Galaxy A, zvolil Samsung poměrně jednoduchou cestu oficialit, a to pravděpodobně i s ohledem na nadcházející Galaxy Unpacked, na kterém se očekávají modely Galaxy Z, které jasně tuto novinku zastíní. Samsung tedy Galaxy A23 5G oficiálně uvedl vlastně jen na svých webových stránkách. Oficiální výpis nepřekvapivě víceméně potvrzuje, že úniky designu a specifikací byly pravdivé, i když stále neznáme cenu telefonu.

Specifikace Galaxy A23 5G 

V tuto chvíli není jasné, ve kterých regionech bude telefon uveden na trh. Připomeňme, že Galaxy A23 5G je vybaven funkcemi, jako je připojení 5G (samozřejmě) a baterie s kapacitou 5 000 mAh s podporou 25W rychlonabíjení. Na zadní straně se nachází 50Mpx primární fotoaparát s OIS, 5Mpx ultraširokoúhlý fotoaparát, 2Mpx hloubkový senzor a 2Mpx makro fotoaparát. Telefon je také vybaven 8Mpx selfie kamerou umístěnou v předním kapkovitém výřezu FHD+ 6,6“ displeje.

Telefon je vybaven Snapdragonem 695, nikoliv čipsetem Dimensity od MediaTeku. Dále bude volitelných 4/6/8 GB RAM a 64GB nebo 128GB vestavěné úložiště. To bude možné rozšířit až o další 1 TB prostřednictvím microSD karty. Mezi další hlavní funkce patří Bluetooth 5.1, Android 12 a One UI 4.1. Zařízení bude dostupné ve čtyřech barvách: černé, modré, růžově-zlaté a bílé. Váha telefonu by měla být 197 g a jeho rozměry 165,4 x 76,9 x 8,4 mm. Oficiální cenu tedy ještě neznáme, ale v Evropě se prý bude Galaxy A23 5G prodávat kolem 300 eur (zhruba 7 400 Kč).

Telefony Samsung Galaxy koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.