Zavřít reklamu

Vzhledem k tomu, že zavádění na Androidu 13 postavené nadstavby One UI 5.0 jde Samsungu tak dobře (za posledních několik týdnů ji obdrželo několik desítek zařízení Galaxy), je pravděpodobně již dost daleko ve vývoji One UI 5.1. To by logicky mělo být první aktualizací verze One UI 5.0, pokud se Samsung zažitou praxi číslování nadstavby nerozhodne změnit (což podle všeho není na pořadu dne).

Kdy však nadstavba One UI 5.1 dorazí? S ohledem na předešlé aktualizace One UI lze očekávat, že bude debutovat v příští vlajkové řadě Samsungu Galaxy S23. Stejně tak je možné očekávat, že přinese funkce, které nebudou dostupné na starších smartphonech a tabletech korejského obra, alespoň tedy ne okamžitě.

Samsung pravděpodobně přinese nové funkce z One UI 5.1 na svá starší zařízení brzy poté, co se řada Galaxy S23 dostane do obchodů. Až překotné tempo, jakým společnost v poslední době vydává aktualizaci s One UI 5.0, naznačuje, že by mohla začít vypouštět One UI 5.1 na stávající zařízení dříve, než bude příští vlajková řada uvedena na trh.

To, která zařízení nadstavbu One UI 5.1 obdrží, je v tuto chvíli také záhadou. Nicméně si můžeme být jistí, že nárok na ni budou mít zařízení, jež Samsung uvedl na trh v roce 2021 a 2022, včetně všech „vlajek“ a modelů pro střední třídu jako Galaxy A52/A53 a Galaxy A72/A73. Dorazit by také mohla na telefony střední třídy a vlajkové lodě Galaxy, které byly uvedeny na trh v letech 2019 a 2020 a byly jim slíbeny tři upgrady Androidu, i když možná poslední velkou systémovou aktualizaci již dostaly.

Na to, jak to bude ve skutečnosti, si každopádně budeme muset ještě nějakou dobu počkat. Samsung se nyní podle všeho soustředí hlavně na vydávání nadstavby One UI 5.0, přičemž doufá, že bude mít hotovo ještě letos.

Telefony Samsungu s podporou Androidu 13 můžete koupit zde

Dnes nejčtenější

.