Zavřít reklamu

Samsung pokračuje v doslova překotném vydávání aktualizace se stabilní verzí z Androidu 13 vycházející nadstavby One UI 5.0. Jejím nejnovějším adresátem je odolný telefon, který si nezískal moc velkou popularitu a ani nebyl vypuštěn na moc trhů (u nás ale dostupný je): Galaxy XCover 5.

Update se stabilní verzí Androidu 13/One UI 5.0 pro Galaxy XCover 5 (modelové číslo SM-G525F) je v tuto chvíli vydáván minimálně v deseti zemích (převážně evropských). Jeho firmwarová verze v tuto chvíli není známa. Součástí aktualizace je listopadový bezpečnostní patch.

Android 13 s One UI 5.0 na zařízení Galaxy přináší mimo jiné lepší možnosti přizpůsobení uživatelského rozhraní, skládané widgety, větší ikony u notifikací, plynulejší animace nebo novou aplikaci Režimy a rutiny. Vylepšeny byly také všechny nativní aplikace Samsungu. Vše, co o One UI 5.0 potřebujete vědět, najdete zde.

Samsung měl původně v plánu dokončit zavádění Androidu 13/One UI 5.0 do jara příštího roku, nedávno se však ústy viceprezidentky pro výzkum a vývoj frameworku Android nechal slyšet, že doufá, že to stihne do konce letošního roku. Vzhledem k vysokému tempu, jakým v posledních týdnech příslušnou aktualizaci vydává, to není vůbec vyloučeno. Seznam zařízení Galaxy, na která update již dorazil, najdete zde.

Telefony Samsungu s podporou Androidu 13 můžete koupit zde

Dnes nejčtenější

.