Zavřít reklamu

Samsung uvedl na scénu svůj nejnovější odolný telefon Galaxy Xcover 5. A jeho specifikace přesně odpovídají tomu, co o něm prozradily v minulých dnech a týdnech různé leaky. Novinka bude dostupná koncem března v Evropě, Asii a Jižní Americe a později má dorazit i na další trhy.

Galaxy Xcover 5 dostal do vínku TFT displej s úhlopříčkou 5,3 palců a rozlišením HD+. Pohání jej čipset Exynos 850, který doplňují 4 GB operační a 64 GB interní paměti. Fotoaparát má rozlišení 16 MPx a světelnost objektivu f/1.8, selfie kamerka rozlišení 5 MPx a světelnost objektivu f/2.2. Fotoaparát podporuje funkci Live Focus, která umožňuje upravovat úroveň neostrosti v pozadí, aby na fotografii vynikl žádoucí předmět, a Samsung Knox Capture, což je funkce skenování pro podnikovou sféru.

Telefon je dále vybaven jedním programovatelným tlačítkem, LED svítilnou, NFC čipem a funkcí push-to-talk. Komponenty jsou uloženy v těle splňujícím certifikaci IP68 a vojenský standard MIL-STD810H. Díky druhému zmíněnému standardu by zařízení mělo přežít pád z výšky až 1,5 m.

Novinka je softwarově postavena na Androidu 11 a uživatelské nadstavbě One UI 2.0, vyměnitelná baterie má kapacitu 3000 mAh a podporuje rychlé nabíjení s výkonem 15 W.

Samsung neprozradil, kolik bude smartphone stát, předchozí úniky se však zmiňovaly o 289–299 eurech (přibližně 7600–7800 Kč).

Související články

Dnes nejčtenější

.